Her geçen gün daha fazla internet kullanıcısının online alışveriş yapmayı tercih etmeye başlaması ile birlikte, onları internetten alışveriş yapmaya teşvik eden indirim kuponu ve indirim kodları da aynı oranda arttı. Ürünü sepetinize atın, ödeme sayfasına gelin, indirim kuponunu uygulayın ve tasarruf edin! Kulağa ne kadar ilgi çekici ve güzel geliyor değil mi?

İnternette dolaşırken karşınıza çıkabilecek çok çeşitli indirim kuponu sitesi vardır. Ancak, uzmanlar bunların yalnızca üçte birinin işe yaradığını belirtiyor. Bir indirim kuponunun satın alma sayfasında işe yaramamasının en yaygın nedenleri ise; süresinin dolmuş olması, başka bir siteye aktarılamıyor oluşu ya da yanlış bir kod olmasıdır. Bazı indirim kuponu siteleri, daha fazla kullanıcı çekebilmek adına çalışmayan ya da süresi dolmuş kod ve kuponları paylaşabilir. Böyle bir durumda, tasarruf edeceğinizi düşünerek yapacağınız bir online alışverişte, hedefinize ulaşamayabilirsiniz. Yayınladığı indirim kupon ve kodları işe yarayan sitelere mi ihtiyacınız var? Bu konuda üç başarılı indirim kuponu adresini sizlerle paylaşıyoruz; Picodi.com, Oncecouponatime.com, Kupon.net.

İndirim Kuponu Nedir?

İndirim kuponu ve kodları, online alışveriş mağazalarının, kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik etmek için sundukları fırsatlardır ve genellikle, kapsamlı bir pazarlama stratejisi ile ilişkilidir. İndirim kuponu ile ilgili indirimler, tekli ürünler ya da çoklu alımlar için geçerli olabilir.
Uygulanan indirim, belirli bir oranda ya da belirli bir tutarda olabilir. Bazen, indirim kuponları müşterilere ücretsiz kargo ya da çeşitli hediyeler de sunabilir. Bu pazarlama stratejisi, internetten alışveriş yapmayı düşünen kullanıcılara ürünleri satın almak için bir neden daha sunar. Bir indirim kuponu, genellikle sayı ve harflerden oluşur ve belirli amaçlar için kullanılmaktadır.

Müşteriler, satın almayı düşündükleri ürünleri daha düşük bir fiyata satın alarak tasarruf sağlarlar. İndirim kuponları ile ilgili en faydalı şeylerden biri de, genel alışveriş deneyimi üzerinde doğrudan bir etkisi olmasıdır. Bu, internet kullanıcılarını online mağazalardan daha fazla alışveriş yapmaya teşvik eder ve böylece, çevrimiçi mağazaların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Bilimsel verilere bakıldığında ise, bu konuda yapılan bir çalışma; indirim kuponu ile alışveriş yapan kullanıcıların daha yüksek oranda oksitosin yani mutluluk hissi yaratan bir hormon seviyesine sahip olduğunu göstermiştir.

Bir İndirim Kuponu Nasıl Kullanılır?

Online mağazada alışveriş yapan müşteri, satın almak istediği ürünü sepetine atar. Satın alma bölümünde, ödeme sayfasına geldiğinde “İndirim Kodunu Gir” bölümüyle karşılaşır ve eğer, bu promosyon tüm koşulları yerine getiriyor ve çalışıyorsa, sepette belirli bir tutar ya da oranda bir indirim uygulanır. İndirim kuponunun işe yarayabilmesi için, tüm şartların yerine getirilmesi önemlidir. Örneğin, 200 TL ve üzeri alışverişlerde %20 indirim uygulayan bir indirim kuponunu 150 TL’lik bir alışveriş için kullanmayı denediğinizde, kupon işe yaramayacaktır. Bu nedenle, yukarıda belirttiğimiz üç indirim kuponu sitesinde gezinirken de, karşınıza çıkacak indirim kuponunun şart ve koşullarını detaylı bir şekilde incelemeyi unutmayın.

Picodi.com

“Bütün indirimler tek bir noktada!” sloganı ile internet kullanıcılarına indirimli ve avantajlı alışveriş fırsatı sunan indirim kuponu ve kodları paylaşan bir indirim kuponu sitesidir. Türkiye’de popüler online alışveriş mağazalarının indirim kodlarını ve hediye çeklerini ücretsiz olarak sunan Picodi’de; yapı ve marketten elektroniğe, kozmetik ve kişisel bakımdan mücevher ve takılara, ayakkabılardan kitaplara, otomotivden spor ürünlerine, anne ve bebek ürünlerinden mobilyaya, ulaşım ve seyahat fırsatlarından restoranlara ve oyuncaklara kadar çok çeşitli kategoriler bulabilirsiniz.

OnceCouponATime

Giyimden online alışveriş mağazalarına, kitaptan kişisel bakım ürünlerine, yurtdışı alışveriş sitelerinden restoranlara ve çok daha fazlasına uzanan bir kategori seçeneği sunan bu kampanya sitesinde, popüler fırsatlar ana sayfada yayımlanır ve kullanıcı, aradığı firmanın indirim kodu ya da kampanyasına buradan ulaşır. Dilerseniz, arama kısmına aradığınız mağaza adını yazarak, o mağazanın mevcut hediye, kampanya ve indirim kuponlarına da ulaşabilirsiniz.

Kupon.net

İndirim kuponu, indirim kodu ve hediye denince akla ilk gelen sitelerden biri olan Kupon.net’te; dekorasyon ürünlerinden elektronik ürünlerine, iç giyimden anne bebek ürünlerine, giyim ürünlerinden kahvelere kadar zengin bir kategori seçeneği sunuyor. %50 ve hatta %75’e varan indirim oranları, çok çeşitli indirim kodları, çeşitli hediyeler ve ücretsiz kargo seçeneği gibi çeşitli fırsatları buluşturan Kupon.net’i ziyaret ettiğinizde, sahip olmak istediğiniz indirim kodunun geçerlilik süresini ve gerekli şartları da kolayca inceleyebilirsiniz.