Çapamarka Entertainment Group’un yeni mekânı Müşkülpesent, Nişantaşı’nda kapılarını açtı. Hikâyesini İkinci Yeni’den alan mekân, her unsuruyla yeni ve güncel bir lokanta olmanın altına da imzasını atıyor. 

GEÇMİŞTEN GÜNCELE
Nişantaşı’nın yeni lokantası Müşkülpesent’in hikâyesi hatta şiirini biliyor musunuz? Tasarım ilhamını İkinci Yeni şairlerinden; Cemal Süreya’dan, Turgut Uyar’dan, Edip Cansever’den ve hiç şiir yazmamasına rağmen akımın ilham perisi Tomris Uyar’dan, onların aşkları, dostlukları ve cümlelerinden alan mekân dekorasyonundan yemeklerine, müziğinden atmosferine, ruhundan demine alışılmışın dışında bir çizgide yer alıyor. ÇapaMarka’nın açtığı tüm mekânlarda olduğu gibi bir hayalin somutlaşmış hali Müşkülpesent. Tek istekleri ise hep birlikte mutlu olmak!

ESKİLERE SAYGI DURUŞU
Kapıdan girdiğinizde mekânın ne kadar emek sarf edilerek ve özenle yaratıldığını hissediyorsunuz. Yaşatılmak istenen değerlerin, o eski lokantaların özleminin, nesli tükenen anlamlı şarkıların, şikemperverlere layık lezzetlerin bir arada olduğu bir lokanta adeta Müşkülpesent! Tavandan sarkan yeşilliklerin, duvarları süsleyen İkinci Yeni şairlerinin, tabaklarda yazan şiirlerin büyüsüne kapılmamak mümkün değil. Sanmayın ki geçmiş sadece hüzünlendirir. Canlı performansların gerçekleştiği mekân, aynı zamanda eğlencenin doruklarına da çıkarıyor.

MÜŞKÜLPESENT DAMAKLARA GÖRE
Menüde lezzetinin özünden vazgeçilmemiş güncellenmiş tatlar dikkat çekiyor. Müşkülpesent’in en sevilenlerinden atom, İkinci Yeni Atom (22 TL) olarak yer alıyor mesela menüde. Favorilerimizden Fellah Köfte ise (24 TL) keçi peyniri yatağında lezzetini pekiştiriyor. İskender kebap, salata formunda karşımıza çıkarak İskender Kebap Salatası’na (44 TL) dönüşmüş. Yemeklerde kullanılan pişirme teknikleri kendilerinde saklı kalsa da tedarik konusunda mevsimsellik ve yöresellik ön plana çıkıyor. Müşkülpesent Lokantası, müşkülpesent damakların yeni uğrak durağı olacak, bizden söylemesi!

Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. 33/A, Şişli
0212 219 6530
12.00 – 02.00