Yayıncılığın yapı taşı olan editörlük için, Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bilgi Akademi’nin işbirliğiyle hazırlanan İleri Düzey Editörlük Atölyesi, yoğun ilgi üzerine yeniden düzenleniyor!

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bilgi Akademi’nin ortaklaşa yürüttüğü yayıncılık eğitimleri dizisinin yeni programı İleri Düzey Editörlük Atölyesi; yayıncılıkta yeni alanları tanımak ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık. Yayıncılıkta Editörlük atölyesinin devamı niteliğindeki İleri Düzey Editörlük Atölyesi’nin koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Sevengül Sönmez üstleniyor.

İleri Düzey Editörlük Atölyesi’nde, metnin kurgusundan teknik bilgilere, yazarlarla kurulacak ilişkilerin püf noktalarından tasarımcıyla çalışmanın inceliklerine kadar bir editörün tek başına ve ekiple birlikte yapması gerekenler örnekler üzerinden tüm detaylarıyla anlatılacak. Katılımcılar, bir dosyanın kitaba dönüşme sürecini birebir olarak görecek ve bu sürecin her parçasında gerekli çalışmaları yapacaklar.

16 Mart – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında, cumartesi günleri 10.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan İleri Düzey Editörlük Atölyesi, dört hafta sürecek. Atölye, katılımcıların kolaylıkla ulaşım sağlaması amacıyla Gümüşsuyu’nda gerçekleştirilecek.