Edebiyat tutkunlarının dikkatine: Dünya şairi Nazım Hikmet’in hayatı ve onu rol model gibi görerek, hayatının bir dönemini Moskova’da geçirmiş Ahmet Ümit’in hikayesini anlatan Merhaba Güzel Vatanım’ın yeni fragmanı ve afişi yayınlandı.

Sinema dünyasında Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in mücadelesini mercek altına alan Merhaba Güzel Vatanım’ın afişi ve fragmanı sinemaseverlerle buluştu.

Senaryosunu Ahmet Ümit’in kaleme aldığı Merhaba Güzel Vatanım’ın yönetmenliğini yapan isim, uzun yıllardır birçok belgeselde imzası olan Cengiz Özkarabekir. İki yazarın yaşam hikayelerinden yola çıkan ve yaşadıkları çağın etkisiyle nasıl edebiyatçılara dönüştüklerini irdeleyen filmde, Nazım Hikmet’in Moskova’ya uzanan yolculuğunun, Ahmet Ümit’in hayatı ve Moskova’ya gidişi üzerindeki etkileri konu ediliyor. Türkiye tarihinden önemli kesitlere rastlayabileceğimiz bu film, ünlü yazarların hayattaki zorlu yolculuklarının dramatik yönünü sergilerken, sanat ve edebiyatın gücüne de selam ediyor.

Nazım Hikmet’e Yetkin Dikinciler hayat verirken, Ahmet Ümit’i de genç oyuncu Serkan Altıntaş canlandırıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Beşkırma, Levent Üzümcü,
İskender Bağcılar, Mehmet Tokat, Alper Türedi, Kutay Şahin, Adnan Kürkçü, Ayhan Bozkurt, Edis Atiker, Enes Kava gibi isimler yer alıyor.

Merhaba Güzel Vatanım, 1 Kasım 2019’da vizyona girecek.