İkonik yönetmen Pedro Almodóvar’ın unutulmaz filmlerinden İçinde Yaşadığım Deri, yarın Başka Çarşamba kapsamında bir kez daha gösterilecek.

2019’da Dolor y gloria (Acı ve Zafer) filmiyle gündemimizde olan usta yönetmen Pedro Almodóvar‘ın filmografisindeki en çarpıcı filmlerden biri olan La piel que habito (İçinde Yaşadığım Deri), yarın Başka Çarşamba kapsamında bir kez daha gösterilecek.

2011 yılında dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nden iki ödülle dönen film, hem Altın Küre’de hem de BAFTA Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film adaylığı kazanmış, BAFTA’da bu ödülün sahibi olmuştu.

Almodóvar’ın son yıllardaki en iyi filmlerinden biri olan İçinde Yaşadığım Deri, aynı zamanda yönetmenin en rahatsız edici filmlerinden biri olma özelliği taşıyor. İç içe geçmiş iki trajedi öyküsü anlatan filmin merkezinde intikam peşinde koşan bir estetik cerrah yer alıyor.

Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in Tarantula adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Antonio Banderas ve Elena Anaya yer alıyor. Etkileyici performanslarıyla filmi daha da unutulmaz bir deneyime dönüştüren Banderas ve Anaya’ya Jan Cornet, Marisa Paredes, Roberto Álamo ve Blanca Suárez eşlik ediyor. Filmin konusu şu şekilde:

Bir kazada vücudunun büyük kısmı yanan eşine yeni bir deri kazandırmak isteyen estetik cerrahı Doktor Robert Ledgard, iki yıl süren çalışmaları sonunda bir deri üretir. Ancak karısı yanıklarına dayanamaz ve hayata gözlerine yumar. Çalışmaktan vazgeçmeyen Doktor Ledgard bir Frankenstein’a dönüşmek üzeredir.

İçinde Yaşadığım Deri’nin Başka Çarşamba seans ve salon bilgileri:

Altunizade Capitol Spectrum – 21:55

Beyoğlu Pera – 21:00

Caddebostan C.Maximum (CKM Budak) CGV Arthouse Salonu – 18:55

Etiler Akmerkez Cinema Pink – 21:30

Kadıköy Sineması – 21:15

Nişantaşı C.Maximum (City’s) CGV Arthouse Salonu – 18:40

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:15

İzmir Alsancak Karaca Sineması – 21:30