Sekiz aylık bir hazırlık aşamasından sonra Ocak ayında açılan Dentro, Karaköy’de terk edilmiş eski bir hostelde konumlanıyor.

GERÇEK BİR İTALYAN DENEYİMİ
Dentro’nun yemek menüsü, tamamen İtalyan mutfağı üzerine oluşturulmuş. Geleneksel bir İtalyan çorbası olan Minestrone (15 TL), başlangıç için mükemmel bir tercih. Karides ve kalamarlı Linguine Con Gamberle Calamari (35 TL), şimdiden misafirlerin favorisi haline gelmiş. Ancak bizi asıl heyecanlandıran pizza çeşitleri oldu. Pizzanın yapımında kullanılan tüm peynirlerin İtalya’dan özel olarak getirildiğini belirtmekte fayda var. Özellikle bufalo sütünden elde edilen buffalo mozzarella peynirine İstanbul sınırlarında rastlamanız pek mümkün değil. Ana yemeklerde kaya levrek ve enginarlı kuskusun uyumuna hayran kaldığımız Ombrina, muhakkak denenmeli.

DENTRO’NUN TAKVİMİ DOPDOLU
Dentro’da pazar günleri kahvaltı servisi, perşembeleri ise şarap ve makarna geceleri düzenleniyor. Bu etkinliklerde dünyaca ünlü sanatçıların kulislerini hazırlayan Backstage Mama mutfağa giriyor ve hiçbir yerde tadamayacağınız lezzetler hazırlıyor: Örneğin lavantalı tereyağı veya viskili mandalina reçeli. Dentro’da Nisan’ın ilk haftasından itibaren çok sayıda İtalyan’ın da katılacağı Aperitivo etkinlikleri düzenlenmeye başlanacak. Mayıs ayında ise geçmişte düzenlenen ve Sezen Aksu tarafından da desteklenen Sezenİnciler gecesinin ikincisi gerçekleşecek. Bu geceye, Sezen Aksu’nun bizzat katılacağı da kulağımıza gelen duyumlar arasında.

TARİHLE İÇ İÇE, ÜÇ MODERN FORMAT
Tarihi bir binada bulunan Dentro’da yeme-içme ve etkinlik alanları odalar halinde ayrılıyor. Bunun sebebi ise Dentro’nun içerisinde bulunduğu binanın terk edilmiş eski bir hostel olması. Mekânın ismi olan Dentro, İtalyanca ‘içerde’ anlamına geliyor. 3 katlı mekân; restoran, bar ve gece kulübü formatıyla hizmet veriyor. İlk katında kahvaltı ve yemek servisi verilen alanıyla dikkat çeken mekân, geceleri ise eğlence merkezine dönüşüyor. İkinci kat, kişiye özel VIP parti alanı olarak tasarlanmış. Üçüncü katta ise yazın hizmete açılacak, Karaköy’ün enfes manzarasına hâkim, yaklaşık 250 m2’lik bir teras bulunuyor.