Geçtiğimiz sene Indigo’nun yeni sezon açılışında İstanbul’da fırtına gibi esen, 2012 yılında Resident Advisor tarafından yılın en iyi DJ’i seçilen Jamie Jones, Istanbullu dans müziği severlerle buluşmak için 4 Ekim’de yeniden Indigo kabinindeki yerini alıyor! 

 

Indigo , bugüne kadar yaptığı unutulmaz  “electro, house, tech-house, techno disco, nu disco, indie, electro-rock” gibi alternatif performanslarına bir yenisini daha ekliyor. Geçen yıl Indigo’da unutulmaz bir gece yaşatan Jamie Jones, 4 Ekim Cuma günü, Murat Uncuoğlu (GetPhysical, Tr) ve Alican ( Get Physical, Tr) ile Indigo’da yine kulakların pasını silecek. House müziğin son yıllardaki en yenilikçi isimlerinden Jamie Jones,Deep House’dan Indie’ye, Nu Disco’dan Tech House’a House müziğe kattığı yeni tarzla kitleleri peşinden sürükleyemeye devam ediyor.

 

Jamie Jones, Lee Foss ile kurduğu grupları “Hot Natured” ve house müzik denince akla gelen en önemli plak şirketlerinden “Hot Creations” ile kendini house müziğin alt türlerinin tekno motiflerle birleştiği görünmez merkezine fırlattı. Glastonbury, Tomorrowland ve Burning Man gibi dünyanın en büyük festivallerinin vazgeçilmez yıldızı olan Jamie Jones, dünyanın en önemli kulüplerinden Warung, Fabric ve Womb’un da kabininde kendine birçok kez yer buldu ve her yıl Ibiza’da yaptığı “Paradise” partileriyle de dans müziğinin yaz başkentindeki müzikseverleri dans ettirdi.

 

2006’daki ilk plağı “Amazon” ile başlayan prodüktörlük kariyeri her gün gelişen bir müzikal spektrum içinde değişti. Crosstown Rebels’dan çıkardığı ses getiren parçası “Summertime” 2009 yılında listeleri alt üst ederken, 2010 yılında bir dans müziği klasiği olan Green Velvet – Flash’a yaptığı remix ile de dans müziği severlerin gönlünde taht kurmaya devam etti. Bu tarihten sonra “Hot Creations” plak şirketini kuran Jones, hem kendi yaratıcı house müziğini dünyaya duyurdu hem de ortağı Lee Foss, Miguel Campbell, Art Department, Digitaria, HNQO ve Burnski gibi isimleri plak şirketinde ağırlayarak kadar birçok müzik türünü burada birleştirdi.

 

Başarısını tüm dünyaya kanıtlayan ünlü Dj Jamie Jones’ un  Indigo’ daki bu özel performansının biletleri Sosyotix’de!