Hip Hop kültürüne ait DJ’lik, MC’lik ve Graffiti dallarıyla ilgili workshopların, söyleşilerin ve canlı performansların da yer alacağı Red Bull BC One Hip Hop Buluşması 26-27 Mart 2016 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Buluşmanın hemen ardından Hip Hop sahnesinin önemli DJ’lerinin yer alacağı after party ise 27 Mart’ta Babylon Bomonti’de düzenlenecek. Gecede, ilk defa Türkiye’ye gelecek olan efsane Hip Hop grubu Gang Starr üyesi DJ Premier de sahne alacak.

27 Mart Pazar akşamı, 20:30’da Babylon Bomonti’de başlayacak olan After Party’de Türkiye’ye ilk kez gelecek olan usta beatmaker, Hip Hop müzisyeni DJ Premier sahne alacak. DJ Premier’in dışında gecede Hip Hop sahnesinin önemli isimleri DJ Mahmut, DJ Ace, Kabus Kerim, DJ No-Frost ve Grup Ses Beats sahnede olacak.

Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye ayağı 26-27 Mart 2016 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Cypher’ın yanı sıra Red Bull Hip Hop Buluşması’nın da gerçekleşeceği hafta sonunun kapanışıysa After Party ile olacak.


DJ Premier
80’lerin ve 90’ların efsane Hip Hop grubu Gang Starr üyesi DJ Premier, Red Bull BC One Cypher’ın After Party etkinliği için ilk defa Türkiye’ye geliyor! The Notorious B.I.G, Nas, Rakim, Snoop Dogg, The Game, KRS-One, Mos Def, Jay-Z, Kanye West gibi saymakla bitiremeyeceğiniz her türden Hip Hop efsaneleriyle ortak çalışmalarda bulunan, kendine has tarzıyla Hip Hop dünyasına hem prodüktörlük hem de DJ’lik anlamında yön veren nam-ı diğer Preemo, yaşayan Hip Hop efsanelerinin en başında gelen isimlerden biri.

DJ Mahmut
Türk Hip Hop piyasasının en önemli DJ’lerinden Frankfurt’tan DJ Mahmut, Murat G’yle birlikte Almanya’da piyasaya sürülen “Garip Dünya” ve dönemin Rap müziğinin en önemli isimlerini konuk aldığı, 1999 ve 2003 yıllarında yayınladığı “Türkçe Rap Mixtape” albümleriyle efsaneler arasında yerini aldı. Dönemin atmosferine çok fazla takılmayıp, 80’lerde başladığı DJ’lik kariyerine bağlı olarak halen damarlarında Oldskool Hip Hop kanı dolaşan DJ Mahmut’un setlerinde geçmişin büyülü Funk parçalarında doğan Hip Hop ruhunu bulabilirsiniz.

DJ Ace
1986 yılında başladığı DJ’lik kariyerine 3 DMC DJ Şampiyonluğu sığdıran Türk asllı, İsveç’de doğup büyüyen DJ Ace, dünya çapında Break Dance’ın en önemli organizasyonlarından Red Bull BC One Break Dance Yarışması’nın 2005 yılındaki dünya finalinin müziklerini hazırladı. Kelly Rowland, Krumb Snatcha, Fatman Scoop, İsveçli MC’ler Gimma, Black Tiger, Greis ve daha pek çok Hip Hop sanatçısının prodüktörlüğünü yapan DJ Ace’in Amerikalı eski B-Boy, DJ ve prodüktör Tony Touch’la “Don ‘ t TOUCH The ACE” adlı ortak bir mixtape’i de bulunuyor.

DJ No-Frost
Türk Hip Hop piyasasının en yetenekli DJ’lerinden DJ No-Frost, Grandmaster Flash ve Afrika Bambaata gibi Hip Hop kültürünün kült isimleriyle aynı sahneyi paylaşmış bir isim. Funk-Soul müzik sevdası ve Oldskool Hip Hop ağırlıklı setleri ile dinleyicileri gerçek Rap ritimleriyle buluşturan No-Frost’un daha önce çeşitli MC’lerin çalışmalarında scratch’leri bulunuyor.

Kabus Kerim
Türkiye’de Hip Hop hikayesinin başlangıç basamağı olarak kabul edilen, Altın Kaset ve Platin Plak ödüllerinin sahibi Cartel’in ve Karakan’ın üyelerinden Kabus Kerim Red Bull BC One Cypher After Party etkinliğinde sahnede olacak. “Eskiden yeniye, daima ileriye” düsturuyla, eski usul Hip Hop kültürünü halen yaşamaya devam eden Kabus Kerim, Anadolu Pop ve Türkçe Saykodelik müziğini kendine özgü tarzıyla baştan yaratan setlerinin dışında bu kez Hip Hop eksenindeki setiyle Babylon Bomonti’de yeni setleriyle birlikte sevenleriyle buluşacak.

Grup Ses Beats
Grup Ses Beats, plak dönemimizin mirasını Hip Hop ile buluşturduğu tarzıyla 10 yıla yakın bir süredir aktif olarak üretimlerine ve performanslarına devam ediyor. Bugüne kadar De La Soul, The Gaslamp Killer, Gonjasufi, Onra, Tricky ve Turquoise Wisdom gibi bir çok isimle aynı sahneyi paylaşan Grup Ses Beats, yurt dışında Distortion (Danimarka), Milhões de Festa (Portekiz), Le Guess Who 2012/2014 (Hollanda) festivallerinde çaldı.