Karaköy’ün kalbinde, hareketliliğin dışında. On|Off tam bir sohbet durağı.

 

on-off-g

Öncelikle söyleyelim, önümüzdeki aylarda Karaköy’den çok daha fazla haber gelecek, bizi takipte kalın. Bunu tadilat içerisindeki eski zanaat dükkânları ve yeni asılan tabelalardan anlamak hiç de zor değil. On|Off da mahallenin son simalarından… Önünden kolayca geçip gidemiyorsunuz, “ileride müdavimim olacaksınız, şimdiden söylüyorum” diyor mekân, kartlarını açık oynuyor. Bizim gibi mekân avcıları Melih Doğan’ın ismini bilir, kendisinin bilindik İstanbul mekânlarında hayli emeği vardır. Karaköy’ün en yeni yüzü On|Off da Doğan’ın emek verdiği mekânlar arasında. Bu kez dekorasyonunu da kendi üstlenmiş. Melih Doğan’ın yanı sıra Serkan Balbal ve gazeteci Sabanur Kıraç’ın da dekorasyonda etkisi olmuş. Mekânı iyi müzik, iyi içki, iyi yemek üçlüsünü değişmez mottosu haline getirmiş. Organik ürünlerden yanalar, donmuş olanlarını mutfaklarına sokmuyorlar. İleride şubeleşme istekleri de var ve bu konuda Avrupa Yakası’nda ilerlemeye kararlılar.
Öte yandan On|Off sadece bir yeme içme mekânı değil, içeri girince bar havasını hemen seziyorsunuz. Sol tarafta kalan bölümde içkilerinizi yudumlayabileceğiniz gibi yemek yemek için de ayrı bir yere gitmenize gerek yok. Zira damak zevkinize uygun pek çok lezzeti burada bulabilirsiniz. Menülerine güveniyorlar fakat kahvaltıları da yabana atılacak cinsten değil. Hafta sonu 16.00’e kadar kahvaltıları devam ediyor ve bu gidişle brunch için de tercih edilen yerlerden biri olacak gibi görünüyorlar.
Yuva Sokak’ta yer alan On|Off, hem sakin, hem dingin. Birkaç adım sonra Karaköy’ün canlılığı içindesiniz fakat bir o kadar da dışında yer almak hayli keyifli. İster sohbet etmek ister soluklanmak için, gittiğiniz mekânlar arasına On|Off’u da eklemenizde fayda var.

1 2