hep kitap’ın, ünlü isimlerin geçmişlerine giden yeni dizisi “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” iki kitapla başlıyor.

Ünlü yazarların ve sporcuların başarılarını biliyoruz. Peki, çocuklukları ile ilgili ne kadar bilgi sahibiyiz? Bunu öğrenmek için onların hikâyelerinin başladığı zamana dönüyoruz. David Stabler’ın yazdığı, Doogie Horner’ın resimlediği Ünlü Yazarların Gerçek Çocukluk Hikâyeleri ile Ünlü Sporcuların Gerçek Çocukluk Hikâyeleri sekiz yaş üstü çocuklar kadar yetişkinlere de hitap ediyor.

Güzel hikâyelere herkes bayılır. Şunu da çok iyi biliyoruz ki iyi anlatılan bir hikâye giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur. İşte bu kitap J.R.R. Tolkien’den J.K. Rowling’e, Mark Twain’den Roald Dahl’a, Jules Verne’den Jeff Kinney’e kadar on beş ünlü yazarın hikâyelerinin nasıl başladığını anlatıyor.

Lionel Messi, Michael Jordan, Muhammed Ali, Bruce Lee… İsimlerini duymuş olabilirsiniz. En önemli başarılarına tanıklık etmiş olabilirsiniz. Bu kitapta yer alan sporcular dünyaca ünlü. Yine de onlar hakkında bilmediğiniz bir sürü şey olduğuna bahse gireriz.

Onur Kaya’nın İngilizceden dilimize çevirdiği Ünlü Yazarların Gerçek Çocukluk Hikâyeleri ve Ünlü Sporcuların Gerçek Çocukluk Hikâyeleri, 22 Şubat’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.