Karaköy Heisenberg Kemankeş Caddesi’nin son sürprizlerinden.

heisenberg1

Image 1 of 2

Efsane dizi Breaking Bad biteli tam iki sene olsa da etkisinin hâlâ devam ettiği bir gerçek. Bunda en büyük payın Heisenberg karakterini canlandıran Bryan Cranston’a ait olduğu konusunda hem fikiriz değil mi? Bize kalsa bu dizi hakkında sayfalarca yazı yazabiliriz ama daha izlemeyenler için spoiler vermemek uğruna susuyoruz. Gelelim Karaköy’deki Heisenberg’e… Kemankeş Caddesi’nin Tophane tarafı capcanlı artık. Zamanımızı hangi mekânda değerlendireceğimize karar veremez olduk. Denizciler Sokak’ın Heisenberg’i de bu aileye eklendi. Evet, tahmin ettiğiniz gibi ilhamını meşhur diziden alıyor bu mekân. Zaten içeri girdiğinizde hemen sol tarafınızda göreceğiniz Heisenberg’in meşhur sarı tulumu karşılayacak sizi. Bir de mekânın adını taşıyan burgeri var ki tadı damağınızda kalacak. Biz de boş durmadık ve tüm bu detayların sırrını öğrenmek için mekânın sahibi Volkan Konuk’la bir röportaj yapmaya karar verdik. Eminiz siz de bu mekânla tanıştıktan sonra eve döndüğünüzde Breaking Bad’in 1. sezonunu izlemek isteyeceksiniz.

Sanıyoruz sıkı bir Breaking Bad takipçisisiniz?

Aynen öyle. Zaten isim de öyle geldi. Biz burayı açarken çok isim aradık ama bulduklarımızın telif hakları alınmıştı. Bu ismi kardeşim buldu. Bir gece otururken “Yahu adı acaba Heisenberg mi olsa?” dedi. Sabah hemen müracaat ettik patente. Değişik projelerimiz de olacak. Zeytinyağı, bal, nar ekşisi sunumlarımız da dizideki materyallerden esinlenerek yapıldı.

Dekorasyon ile bizzat kendiniz mi ilgilendiniz?

Evet, bizzat ben yaptım. Bir tek elektrik, su tesisatını mimar bir arkadaşım yaptı. Onun haricinde her şeyi kendimiz yaptık.