Erol Akyavaş – Retrospektif Sergisi

29 Mayıs 2013 – 25 Ağustos 2013

Sanatçının 1950’li yıllarda başlayan ve 1990’lı yılların sonuna uzanan yarım asırlık sanatsal birikiminin bir dökümünü çıkartıyor.

Yakın Menzil

9 Mayıs – 27 Ekim 2013

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, Türkiye’de güncel fotoğrafla odaklanan Yakın Menzil sergisine ev sahipliği yapıyor.

Fantastik Makineler

18 Nisan – 16 Haziran 2013

Fantastik Makineler sergisi, endüstri ve modern üretimin, özellikle de 20. yüzyılın ürünü olan otomobilin, farklı dönemlerde ve çeşitli şartlar altında çağdaş sanatçıların hayal gücünü nasıl harekete geçirdiğini gözler önüne seriyor.

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı

21 Haziran – 20 Ekim 2013

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı, iki yılda bir, yaz aylarında, genç ve yükselen mimarlara İstanbul Modern’in  dış mekanında yenilikçi bir anlayışla geçici bir yapı tasarlama fırsatı  sunuyor

İstanbul Modern Sinema Yeni Yollar

6-16 Haziran 2013

İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle bu yıl beşinci kez ‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’ programını düzenliyor. Artık gelenekselleşen gösterim programında çeşitli uluslararası festivallerde gösterilmiş ve ödül kazanmış, yılın öne çıkan Alman filmleri yer alıyor.

Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika

18 Haziran Salı 18:30

Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika serisi kapmasında Getty Enstitüsü Direktörü Prof. Thomas W. Gaehtgens,Müzelerde Arşiv ve Dokümantasyon başlığı altında,“Getty Araştırma Enstitüsü’nün Araştırma Projeleri ve Kaynaklarına Küresel Bağlılığı”ndan söz edecek.