Galeri Diani,16 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin son yıllarda özellikle yakından takip ettiği yeni kuşak ressamlardan Ressam Hasan Çevik’in “SESSİZ” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eserleri bir yönüyle manzara resim geleneğinden beslenirken diğer yönüyle de simgesel resmin estetiğini kullanan ve resim sanatının kompozisyon değerlerini göz ardı etmeyen yeni kuşak ressamlarından Hasan Çevik, deseni ön planda tutan, renk ve ışık kullanımında kendine özgü, aşırıya kaçmayan, yalın bir resim diline sahiptir.

Hasan ÇevikSessiz” isimli ikinci kişisel sergisini doğayı, doğanın gizemini, dilini çözümleme, görünür hale getirme çaba ve isteğine ulaşma girişimi olarak değerlendiriyor. Çevik, 16 Şubat Cumartesi Galeri Diani’de açılacak “Sessiz” sergisi için “Sanatın ve sanatçının temel çıkış noktalarından biri doğadır. Doğa her şeyi kendine bağlar; doğadan kaynaklanmayan hiçbir şey yoktur. Sanat da ilk ilhamını doğadan almıştır. Bilim ve teknolojide olduğu gibi sanatın da geleneksel kökleri, inanç esaslarıyla da bir araya gelip, belirli biçimleri, formları bir kurallar bütünü dahilinde işlemiştir. Doğanın gözlemlenmesi de, bu çerçevede sanatçılar için alışılmış ifade biçimlerinin dışında yeni “imkanların kapısını açmıştır” ifadesini kullanıyor.

Ressam Hasan Çevik‘in doğayla kurduğu ilişkinin simgesel çağrışımlı bir duyumsaması olan “Sessiz” sergisini 16 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında Galeri Diani ‘de ziyaret edebilirsiniz.