Global Hard Rock Cafe ve ReverbNation işbirliğiyle altıncısı düzenlenen dünya çapındaki senelik müzik yarışması “Hard Rock Rising” sesi açıyor.

1 Haziran 2016 Çarşamba günü, gelecek vaat eden yerel sanatçılar ve müzik performansları, dünyanın tüm Hard Rock Cafe’lerinde gerçekleşecek dünyanın en büyük tek günlük müzik olayında star olma şansı yakalayacak. İlgilenen müzisyenler HardRockRising.com adresinden 11 Mart 2016’ya kadar başvuru açıp 50.000$, profesyonel yapımcılarla çekilecek müzik klibi, Fender Instruments ödül paketi ve tüm masrafların karşılandığı bir gezi ile Ibiza Hard Rock Otel’de çalma şansı yakalayacak.

‘Canlı müzik 1971’deki başlangıcımızdan beri Hard Rock Cafe’nin temeli olageldi’ diyor Hard Rock International daimi müzik gurusu ve hatırlamaya değer şeylerinin tarihçisi Jeff Nolan. “Hard Rock Rising 2016, yerel sanatçıların küresel ölçekteki tek günlük bayramıdır. Amacımız bu çoğu zaman gözden kaçan inanılmaz performanslar için farkındalık yaratırken, aynı zamanda sanatçılara başarıyı yeni bir seviyeye taşımaları için de bir fırsat sunmak.”

 

MÜZİĞİNİ DÜNYAYA DUYURACAĞIN “HARD ROCK RISING”E KATILIM SÜRECİ

Katılımcılar açık kaydı takiben özel olarak alacakları URL’leri paylaşarak hayranlarını online oy kullanmaları için teşvik ederler. Çevrimiçi en çok oyu alan performans yerel Hard Rock elemelerinin ‘kazananı’ olur. Çevrimiçi oylama süreci 17 – 23 Mart arası olmakla birlikte destekçiler farklı şehirlerde yarışan sanatçılara ayrı ayrı oy verebilir.

Oylamadaki elemelerin ‘galibi’ kayıt esnasında seçtiği bir Hard Rock Cafe veya otel mekanında 1 Haziran 2016 Çarşamba günü gerçekleşecek Hard Rock Rising sahnesine çıkma hakkını elde eder. Buna ek olarak her bir mekan için üç farklı parça da yereldeki Hard Rock Cafe veya otel takımlarınca çalınması için seçilir. Ayrı ayrı her bir yerin tek kazananı da müzik endüstrisinden uzmanların oluşturduğu bir kurul tarafından seçilir.

Bu seçimi takiben, müzik endüstrisi uzmanları kurulu yerel kafelerin kazananları arasından dört bölge finalisti ve küresel büyük ödül sahibini seçer. Galip gelenlerin hepsi, yerelindeki Hard Rock Cafe’nin video sistemine eklenecek ve profesyonel yapımcıların elinden çıkacak bir müzik klibi, Bison Disc’ten son ses ve video kayıtlarını içeren 1000’lik CD/DVD paketi ve Fender Instruments ödül paketi sahibi olurlar. Büyük ödülün sahibi ise 50.000 $, dünya çapında tüm Hard Rock Cafe’lerin video sistemine kaydedilecek klip ve Eylül 2016’da Hard Rock Hotel Ibiza’da tüm masraflar dahil seyahat ve canlı performans imkanı kazanır.

Hard Rock Rising, bağımsız müzisyenlerin kariyerlerini dolu dolu geliştirebilmeleri alanında dünyada lider ReverbNation işbirliği ile düzenlenmektedir. ReverbNation’un kendine özgü platformu ve 100’den fazla ülkeden dört milyonu aşkın geniş sanatçı kitlesi, keşfedilmeyi bekleyen müzisyenlerin kariyerlerini Hard Rock’un global dinleyici kitlesi önünde zirveye taşıma fırsatı sunmaktadır.

‘ReverbNation ve Hard Rock Rising’in bu sene de devam eden ortaklığı, yetişen sanatçıların kariyerlerinde evrilmeleri için gerekli koşulları sağlamaya yönelik tutku ve kararlılığımızı yanısıtmakta’ diyor ReverbNation’dan Mike Doernberg. ‘Benzersiz platform ve olanaklarımızı kullanarak, ReverbNation bünyesindeki yetenekli sanatçıları ortaya çıkarıp Hard Rock’un küresel dinleyici kitlesi ile buluşturabiliyoruz.’

Katılım yerleri ve kuralların tam listesi için www.HardRockRising.com adresini ziyaret edin.