Red Bull Music Academy Nights, Nisan ayında Tufan Demir’in ev sahipliğinde DJ Koze’yi ağırlıyor. İlk olarak Hamburg müzik sahnesinde adını duyuran Koze, 2 Nisan Cumartesi gecesi Babylon Bomonti’de tekno, leftfield hip-hop ve house müzik severlere muhteşem bir performans sunacak.

 
Red Bull Music Academy Nights, 2016 sezonunun ikinci etkinliğinde Stefan Kozalla, bilinen adıyla DJ Koze’yi müzik severlerle buluşturuyor. 2 Nisan Cumartesi Babylon Bomonti’de gerçekleşecek gecede DJ Koze tekno, leftfield hip-hop ve house müzikteki ustalığını sergileyecek. Gecenin ev sahipliğini ise Tufan Demir üstlenecek.

İlk olarak Hamburg müzik sahnesinde adını duyuran Alman DJ Koze, ses getiren Fischmob ve Adolf Noise projelerinin ardından 2000’lerde elektronik müziğin önemli plak şirketlerinden Kompakt ailesine katıldı. Üç uzunçalar ve sayısız single yayınladıktan sonra 2010’da kendi plak şirketi Pampa Records’u kurdu. 2013’te son albümü “Amygdala”yı yayınlayan Koze, plak şirketi !K7’nin efsane albüm serisi DJ-Kicks’in 50. derlemesini hazırlayarak tekno, leftfield hip-hop ve house müzik gibi farklı türlerdeki başarısını kanıtlamış oldu.

Dj Koze sevenleri tarafından dans pistlerinin tekno şamanı olarak adlandırılıyor. Müziğe başladığı yıllarda sadece bir hip-hop DJ’yi iken turntable’da (pikap)  göstermiş olduğu başarıyla müzikte kendi markasını yarattı. Koze’nin müziğini özel kılan şey; teknik anlamda  basit, temiz ve etkilenmemiş enstrümanlar çalıyor olması. Koze’nin bugüne kadar yayınlanan; Wunden, S. Beine Offen, Music Is Okay,  Kosi Comes Around, Reincarnations: The Remix Chapter,  Amygdala, Reincarnations Pt. II: The Remix Chapter ve DJ-Kicks isimli sekiz albümü var.

Program
Yer: Babylon Bomonti
Kapı Açılış: 22:00
Warm Up: Tufan Demir
DJ Koze: 00:30
After Party: Tufan Demir