Havalar giderek ısınıyor. Evde oturmanın ve miskinlik yapmanın sırası değil! İstanbul’da çok güzel konserler, sergiler ve yemek yenecek yerler var! Biz hazırladık, siz seçin, siz gidin ve siz eğlenin!

YE -İÇ

Crepan Arnavutköy 

creapan

Önce biraz sahil havasında ne dersiniz? Havalar da hazır ısınmışken… Güne güzel başlayacak bir yer arıyorsanız size bir teklifimiz var: Crepan; krepleri, bazlama tostları ve pancake’leriyle size farklı bir kahvaltı önerisi sunuyor.

Arnavutköy, Francalacı Cad. No: 7, Beşiktaş

Her gün: 08.30 – 21.30

 

Andrea Karaköy

andrea

Denize yakın semtlerden devam edelim mi? Üstelik de oldukça trend bir adresten, Karaköy’den… Tarihi bir kilise misafirhanesinde iki ay önce açılan Andrea Karaköy, farklı dekorasyonu ve iyi yemekleriyle, sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Mumhane Cad. No: 39 Karaköy, Beyoğlu

0212 252 20 10

10.00 – 03.00

 

KAŞIBEYAZ

Güzel bir akşam yemeği için özümüze dönsek yeterli. Geleneksel Türk mutfağının enfes lezzetleri için rotanızı Yeniköy’e, Kaşıbeyaz’a çevirin. Gaziantep yemekleri ve kebaplarının ön planda olduğu Kaşıbeyaz da İstanbul’un yaşı yarım asıra uzanan kebapçılarından. Özellikle Ali Nazik, fıstıklı kebap, sarımsak kebabı, soğan kebabı ve abagannuş gibi lezzetleriyle ön plana çıkan mekânda, baklavadan şöbiyete, ayva tatlısından künefeye en lezzetli tatlıları da bulabiliyorsunuz. En iyi kebabı ise bulgur pilavı, domates ve biberle servis edilen ve görüntüsüyle iştah açan acılı Antep kebabı. Kaşıbeyaz’da ayrıca her pazar, Antep yöresine özgü menüyle açık büfe kahvaltı da sunuluyor.

Kaşıbeyaz Bosphorus, Yeniköy Mah. Köybaşı Cad. No: 10 Yeniköy, Sarıyer

0212 468 1717

1 2 3 4