Bu hafta sonu kaçırmamanız gereken etkinlikler; 

LP
New York doğumlu şarkıcı, söz yazarı LP, 25. İstanbul Caz Festivali özel konserinde 1 Nisan’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor.

1 Nisan 2018 20:30
Zorlu Center, İstanbul

Feridun Düzağaç
Feridun Düzağaç, 30 Mart’ta Hayal Kahvesi Atakent sahnesinde sizlerle…

30 Mart 22.00
Hayal Kahvesi Atakent, İstanbul

 

Yan Rol
Yan Rol oyunu ikincikat’ta sahnelenecek.

Siz hiç geçtiniz mi karanlık tarafa?
Bunun için neleri göze alırsınız?
Neleri feda edersiniz?
Nelerden vazgeçersiniz?
Karanlık tarafa geçmek saliselik birşey
Siz buna cesaret edebilir misiniz?
Hayatı boyunca başkalarının hikayesinin yan rolü olan kızın kendi hikayesinde başrol olma zamanı!

Yazan: Deniz Madanoğlu
Yöneten: Pınar Çağlar Gençtürk
Oyuncu: Başak Kara

30 Mart 2018 19.00
ikincikat, İstanbul

 

BİR SEMTE ADINI VEREN FABRİKA: BOMONTİ
İstanbul’un en köklü yerleşim yerlerinden ve sahip olduğu zengin tarihi mirasla şehrin en önemli semtlerinden biri olan Bomonti, küratörlüğünü Burçak Madran’ın yaptığı Kendine Has Sergi 12 Nisan’a kadar Deniz Müzesi’nde.
Şehrin güzide semti Bomonti’nin geçmişten bugüne şehir yaşamına ve sosyal hayata kattığı tüm detayların güçlü bir kurgu ve titiz bir çalışmayla keyifli bir sergiye dönüştüğü bir semte adını veren fabrika Bomonti’nin Kendine Has Sergisi 12 Nisan tarihine kadar Deniz Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor. Başarılı küratör Burçak Madran’ın danışmanlığında gerçekleşen sergide ziyaretçileri, birbirinden heyecan verici enstalasyonların yanı sıra, sosyal hayatın şekillenmesine yüz yılı aşkın süre önce yön veren Bomonti Bahçeleri ve tarihi mimarisiyle şehir kültüründe önemli yeri olan Bomonti Bira Fabrikası’nın değerli parçalardan oluşan koleksiyonu bekliyor. Farklı birçok kültürün bir arada ahenkle yaşadığı ve semt kültürünün temellerinin atıldığı Bomonti’nin tarihine gizemli bir yolculuk Kendine Has Sergisi’nde. 12 Nisan’a kadar açık olan bu özel sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

Kelebekler
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar’a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

Yılı: 2018 Süre: 117 dakika
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Oyuncular: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal

 

 

Thelma
Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Oslo’ya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anja’ya âşık olur, ancak bu durum Thelma’ya fazla ağır gelir.

Yılı: 2017 Süre: 116 dakika
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen, Grethe Eltervåg