Samimi dokusu ve lezzetli yemekleriyle son zamanlarda moda müdavimlerinin dikkatinden kaçmayan Bonkis, Mimar Deniz Tezuysal ve oyuncu Öykü Karayel ortaklığında açıldı.

Fotoğraflar: Erhan Tarlığ

MUTFAKTA  TANIDIK BİR İSİM
Öykü Karayel ve Deniz Tezuysal’ın, restoran/bistro tarzında hizmet veren Bonkis’i açmalarındaki en büyük sebeplerden biri, severek yaptıkları ve yemekten zevk aldıkları tatları arkadaşlarıyla ve misafirleriyle paylaşmak istemeleri olmuş. Mekânı anlatırken “Burada yediğiniz her şeyi kendimiz yapıyoruz. Kullandığımız malzemelerde en kaliteli olanları seçmeye çalışıyor, çoğunu Anadolu köylerinden tedarik ediyoruz” diyor Bonkis ekibi. Mutfaktaki ürün seçiminin bu kadar detaylı ve titizlikle yapılmasının yanı sıra Bonkis’in mutfak şefi de oldukça yetenekli. Öyle ki tatlıdan çorbaya kadar her yemeğe kendi yorumunu kattığını hissediyorsunuz.

 

BONKİS SPESİYALLERİ
Bonkis’te tüm gün kahvaltı edebiliyorsunuz. Kahvaltı spesiyalleri arasında Bacon’lı Eggz Benedict (27 TL), favorilerimizden oldu. İngiliz kahvaltı da (33 TL) onun peşinden geliyor. Ana yemeklerde makarna çeşitlerinin arasında seçim yapmakta zorlandığımızı söyleyelim. Ancak özellikle patlıcan pesto soslu penne (26 TL) ve lazanyayı kesinlikle denemelisiniz. Yemeğinizi bir tatlıyla taçlandırmak isterseniz ise seçiminizi meyveli pavlovadan (14 TL) yana kullanın.

SÜKÛNET ARAYANLARA…
Mekânın sahipleri kendi yaşadıkları yer olmasından mütevellit, Bonkis’i Moda’da açmayı tercih etmişler. “Kendi mahallemizde, kendi arkadaşlarımıza yemek pişiriyor gibi hissediyoruz” diyor ikili bu durumu anlatırken. Haliyle bu sıcaklık ve samimiyet mekânın her noktasına sinmiş. Bonkis küçük bir yer; gürültüden kaçmak, biraz kitap okumak ve güzel yemek yemek isteyen insanlar için ideal.