Başlığa aldanmayın zira tatil beldelerinde açılan bir mekânın haberi değil bu. Ancak ziyaret ettiğinizde göreceksiniz Larder kesinlikle İstanbul’da değil. 

saglik-g

Yukarıda bir parça kafa karışıklığına neden olmuş olabilirim. Ancak telaşa gerek yok, adım adım anlatacağım size. Tarihi Yarımada’dan Yeşilköy’e doğru uzanan yol İstanbul’daki favorilerimden. Bir tarafta deniz, diğer tarafta surların kalıntıları. Bir de hafta sonu sahilleri dolduran piknikçiler var elbette!.. Zeytinburnu’nu geçtikten hemen sonra Bakırköy’e doğru ilerlerken mimarisine hayran kaldığınız bir bina karşılayacak sizi. Bu devasa yapı Radisson Blu Ataköy’ün ta kendisi. Oteli ziyaret etmemizin nedeni ise kompleksin içinde açılan Larder Terrace & Restaurant. Mekân henüz devasa bir zincir olmasa da kesinlikle bir dünya markası… Güney Afrika ve Avrupa’dan sonraki ikinci, Türkiye’deki ilk restoranını ise Ataköy’deki Radisson Blu’nun içinde açmış. Otelin her kısmında olduğu gibi restoranın mimarisi ve tarafında Toner Mimarlık’a ait. Mutfak ise 1987 doğumlu genç executive şeflerden Samet Güney’e emanet. Türk mutfağının servis edildiği Larder, Orta Doğu dâhil Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin her birinden esinti taşıyor. Mekânın konumu da içeriğini destekleyen nitelikte… Oturduğunuz yerden kısmen Adalar görünüyor, ancak hava açıksa Yalova’ya kadar uzanan Marmara Denizi, ucu bucağı yokmuşçasına sizi davet eden bir Akdeniz kıyısını andırıyor. Bahçede yer alan devasa palmiyeler de ortamı tamamlıyor. Önerimiz güneşli bir pazar günü öğleden sonra gitmeniz. Böylece yeni haftadan önce ruhunuzu tam anlamıyla dinlendirmiş olacaksınız. Ya da bir gün iş çıkışında gün batımını seyretmek için de uğrayabilirsiniz.

NE YENİR? Larder, mutfağına tamamıyla güvenebileceğiniz yerlerden. Zira verdiğiniz tüm siparişler gözünüzün önünde hazırlanıyor, şeflerin her bir adımını takip edebiliyorsunuz. Üstelik servis sırasında kullanılan tabaklar da burası için özel tasarlanmış. Gelelim oldukça eğlenceli başlıklarla hazırlanan menüye. Size buradan klasik, ancak iddialı bir tabak önereceğiz: Burger. Menüde yemeğin yanında “klasik olmayan dana burger” şeklinde bir tanımlama var. Ayrıca hamburger ekmeğinin biberiyeli olduğunu da belirtelim (33 TL). “Diyetteyim ama hamburger yemeye de devam ederim” diyenlerdenseniz, ekmeksiz servis edilen mantarlı falafel burgeri (28 TL) seveceksiniz. Daha önce hiç tatmadıysanız bu kez biberli orkinos dürüme (36 TL) bir şans vermelisiniz. Akşamın favorisi (821 TL) isimli tatlı ise her daim favoriniz olmaya aday. Fıstıklı armut baklava hamurunda pişiriliyor ve kaymakla servis ediliyor.

Radisson Blu Hotel Demirhane Caddesi No: 223, Zeytinburnu
0212 988 1546
06.00 – 23.30