İklim aktivisti Greta Thunberg’in BM İklim Zirvesi’nde yaptığı çarpıcı konuşması death metalden sonra şimdi de 90’lı yılların hitlerinden biri olan Fatboy Slim’in şarkısına uyarlandı. Hatta bu ayarlama Fatboy Slim tarafından konserde çalındı.

İklim krizi mücadelesiyle dünya çapında milyonlarca kişiyi harekete geçiren 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, sanata ilham vermeye de devam ediyor.

Greta’nın Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi’nde yaptığı duygusal konuşma; İngiliz müzisyen, DJ ve prodüktör Fatboy Slim’in 90’lara damga vuran hitlerinden biri olan ‘Right Here, Right Now’ şarkısına yerleştirildi.

Greta’nın dünya liderlerine “Bu ne cesaret?” diye seslendiği konuşmasında, “Eğer bizi başarısızlığa uğratmayı seçerseniz, sizi asla affetmeyeceğimizi söylüyorum. Bundan kurtulmanıza izin vermeyeceğiz. Tam burada, tam şu an çizgiyi çizdiğimiz yer. Dünya uyanıyor. Ve değişmek istiyor, beğenin ya da beğenmeyin” bölümü yer alıyordu.

Greta’nın konuşmasındaki bu bölümün, Fatboy Slim’in şarkısına ne kadar uyduğu fikrini ilk olarak Afrikalı elektronik müzik sanatçısı ‘The Kiffness’ olarak bilinen David Scott ortaya attı.

Kaynak: Sputnik News