Yunan Adaları’nın ilham verici ruhunu, modern çizgilerin mitolojik dokunuşlarla buluştuğu mimarisi ve Akdeniz mutfağının en gözde lezzetleriyle İstanbul’a taşıyan “Greecology” Maslak 1453’te açıldı!

Akdeniz mutfağının nefis baharatlarıyla çeşnilendirilmiş Yunan lezzetleri ve efsaneleriyle dillere destan Yunan mitolojilerini kokteyllerinde yaşatan Greecology, eski Yunan mimarisinin modern ve şehirli yorumuyla büyük ilgi gören Maslak 1453 ile devam ediyor.
Gastronomi dünyasında dikkat çeken şef Gökhan Satık tarafından titizlikle hazırlanan Greecology Maslak 1453 menüsü sunduğu Yunan lezzetleriyle mimarisi kadar hayran bırakıyor. Yunan ve Akdeniz mutfağının mezeleri, iştah kabartan deniz mahsulleri, Türkiye’de ilk defa sunulan Gyro ( Yunan dürümleri) ve Souvlaki (Yunan şiş kebapları) yanında ana yemeklerden Ballı Ahtapot ve 5 saat fırında pişirilerek hazırlanan dana kaburga Youvetsi mekânın imza yemeklerinin arasında yer alıyor.
Kahvaltı menüsünde bulunan omletler, gözlemeler, pancakeler, krepler, Yunan sosisleri ve Paylaşmak Güzeldir adlı kahvaltı tabağında yer alan humus ve paprikalar ile damaklarda güzel bir tat bırakıyor.

Maslak Mah. Maslak 1453 Cadde C7 blok No:87 Maslak/Sarıyer İstanbul 34398
0212 803 78 78 Cep Tel Rez : 0555 025 47 56