Sporcuların ve sağlıklı yemek arayanların Bebek’teki yeni mekânı Eat Pro Diet’ta, kendinize iyi bakmak için en iyi yemekleri bulacaksınız.

DSCF4296

İstanbul’da açılan çoğu yeni mekânın menülerinde sağlıklı veya sporcu dostu bölümler görmeye, birkaç küçük ekleme ile sporculara uygun hale getirilen yiyeceklere alıştık. Ancak Bebek’te yeni açılan Eat Pro Diet gibi kendini tamamen sağlıklı beslenme ve sporcu beslenmesine adamış bir mekânın benzerlerini pek göremediğimiz de bir gerçek. Arkasında Türkiye’nin ilk kurumsal online coaching firması Muscle Engineers Team’i de alan Eat Pro Diet; sporcular ve spor severler, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirenler, alerjik bünyeye sahip olanlar veya spor dönüşü eve giderken bir protein içeceği içmek isteyenlere hitap eden zengin bir menüye sahip. Mekânda sunulan yiyecek ve içeceklerin tümü farmakolog, diyetisyen, gıda mühendisleri ve spor antrenörleri tarafından hazırlanıyor.
Eğer Eat Pro Diet’a yolunuz düşmezse, kendileriyle görüşüp size özel bir beslenme programı çıkarmalarını da isteyebiliyorsunuz. Bu program dâhilinde öğünleriniz, aldığınız paket kapsamında adresinize teslim ediliyor. Sadece denemek isterseniz, özel deneme paketlerini de tercih edebiliyorsunuz. Yemek Sepeti üzerinden menüdeki dilediğiniz bir yiyeceği de sipariş edebiliyorsunuz. Ayrıca mekânda size çeşitli malzemeler ile kendi protein içeceğinizi hazırlamanız için de olanak tanıyorlar.

NE YENİR? Eat Pro Diet’ın menüsündeki her yiyecek ve içeceğin yanında karbonhidrat, yağ ve protein değerleri ile kalorileri yazıyor. Örneğin kahvaltı için hindi jambon, yumurta ve light peynirle hazırlanan egg muffin (8 TL) 436 kalori. Atıştırmalıklarda somon fümeli bruschetta (20 TL) 352 kalori, hindi, keçi peyniri veya yumurtalı tostlar da (10 – 18 TL) sağlıklı seçimlerden sadece birkaç tanesi. Quesedilla ile rice paper wrap’ler dışında ana yemeklerde de hindi, somon, kırmızı et ve tavuk etinin köfte, ızgara ve şiş gibi birçok şeklini bulabiliyorsunuz. Yağsız kıymayla yapılan dana rosto (318 kalori, 28 TL), dana köfte ızgara (357 kalori, 28 TL), az kalorili salatalar, glütensiz ürünler ve çok sayıdaki tatlı da özellikle sporcular için risk içermeyen seçeneklerden. Yulaf ezmesi, tatlandırıcı, yumurta, süt ve protein tozuyla yapılan waffle’ın (7 TL) üzerine her bir malzeme için ek 3 TL ödeyerek çikolata sosu, kurabiyeli yulaf ezmesi ve meyve de ekleyebiliyorsunuz.

Bebek Mah. Manolya Sok. No: 12/1 Bebek, Beşiktaş
0212 265 6569
07.00 – 23.00