DJ Doğuş Çabakçor kendisine en sık sorulan sorulara yanıt verirken, DJ olmak için neler yapılması gerektiğini de kaleme aldı.

1

Image 1 of 3

DJ’s are the new rock stars!” mottosunu eminim duymuşsunuzdur. DJ’lik belki de 100 yıllık tarihi boyunca en parlak çağını yaşıyor. Dünyaca ünlü şarkıcılar DJ’lerle ortak çalışmalara imza atıyor, birbirinden ünlü markalar DJ’lerle ortak koleksiyonlar hazırlıyor, dünyanın en prestijli konser alanlarında DJ’ler sahne alıyor ve daha da önemlisi DJ’ler yaşam biçimleriyle öne çıkmaya başladılar. Kısaca 80’ler rock yıldızlarının hayatını günümüzde DJ’ler yaşıyor.

Peki ya İstanbul’da DJ olmak nasıl bir duygu? DJ’ler sadece gece çalışır öğlene kadar uyur mu, hayatı diğer insanlara göre düzensiz midir, hep içki mi içer, yüksek sesten kulakları rahatsız olmaz mı? Kendimden yola çıkarak adım adım bunları cevaplamak istiyorum. Öncelikle DJ olmak gerçekten çok eğlenceli bir iş. Ben hep yaratıcılığı olan, hayatımın kontrolünü elimde tutabileceğim bir iş yapmak istiyordum. Genç yaşlardaki hobim şimdiki mesleğim oldu.

Bizim mesleğimizde gece gündüz ayrımı yoktur, yani partilerdeki performanslarımız aslında işin en basit kısmı, çünkü o an en iyi bildiğin işi yapıyorsun. Ancak öncesinde stüdyo çalışmaları ve toplantılar var. Ayrıca gündüz saatlerinde partilerin dışında özel davetler, organizasyonlar, sosyal medya paylaşımları, röportajlar, radyo çalışmaları, imaj hazırlıkları olabiliyor. Ayrıca düşünsenize sahnedeyken sürekli insanlara dönük oluyorsunuz ve size bakıyorlar, işte bu yüzden güzel görünmeniz gerekiyor. Bunun için fit bir vücut ve güzel kıyafetler şart!