Gecenin ilerleyen vakitlerinde “Acıktım, ne yesem?” sorusunu sormayanınız var mıdır? Sanmıyoruz. evet, eğlenceye ara verip bir şeyler atıştırma vakti, ama sıradan bir şeyler değil. İstanbul gecelerinin en lezzetli adreslerini sizin için araştırdık.

1

Image 1 of 6

Unkapanı Nohut Pilav

İMÇ’nin önünü yıllardır mesken tutan “Tarihi Unkapanı Pilavcısı” geçtiğimiz yıllarda Ajda Pekkan’ın arabasını durdurup, pilav almasıyla tüm İstanbulluların ilgi odağı oldu. Oysa onu bilen zaten biliyordu, zira tam 17 yıldır aynı yerde şahane pilavını biz pilavseverlere sunuyor. Trafik saatlerinde, iş çıkışlarında çoğu insan arabasından çıkıp buradan pilav yediği gibi, gece çalışanlar içinde kurtarıcı rolü gördüğü bir gerçek. Akşam saatlerinde yalnızca pilav yemek için buraya gelenlerin (ve arabaların da) insanların uzun kuyruk oluşturduğunu görmek mümkün. Pilavı kadar yayık ayranı da çok seviliyor, ayrıca tamamlayıcı bir lezzet. Bir İstanbul gecesinde nerede olursanız olun, ilerleyen saatlerde yolunuzu İMÇ’ye çevirin ve nohut pilav yiyin. Pilavınızı yedikten sonra hemen yan tarafta satılan halka tatlıcıdan tatlınızı yemeden buradan ayrılmayın. Ayran 1 TL, tavuklu pilav 3,50, sade pilav 2,50 TL.

Atatürk Bulvarı, Unkapanı. Fatih

Doğa Şarküteri

Levent Mah. Nispetiye Cad. No: 3, Beşiktaş, 0212 280 2652

Sardunya FındıklI

Gece karnınızı doyurup eğlenceye devam edeceğiniz Sardunya Fındıklı, deniz manzarası ve hafta sonu canlı müziğiyle deniz ürünlerini sevenler için iyi bir alternatif. Levrek, çöpte kalamar ve lakerda Sardunya Fındıklı’nın en iyi yiyecekleri arasında. Mezeleri de yeterince lezzetli. Yemeklerinin güzelliği, makul fiyatlar ve harika manzara ile buluşunca güzel bir “ziyafet” ortaya çıkıyor. Levrek 45 TL. Kalamar Tabağı 34 TL

Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. No: 22 Beyoğlu, 0212 249 1092