Bayazhan’ın ev sahipliği yaptığı Yeniden Yerel lezzetler Festivali’nin ikincisi bu sene 2 Mart’ta gerçekleşiyor. Antep’in geleneksel meze kültürünün, sokak mezelerinin ve ünlü şefler Hazer Amani, Deniz Temel, Tuğba Yazıcı Temel ve Pınar Taşdemir’in yerel malzemeler ile hazırladıkları inove mezelerin sunulacağı festival, İncesaz müziği ve canlı DJ performansı eşliğinde Bayazhan Avlu’da gerçekleşiyor. Akşam ise Bayazhan Meyhane’de festival menüsü sunumu ile devam ediyor.

Gaziantep’in yerel ürünlerine verdiği değer ve hizmet kalitesi ile öne çıkan restoranı Bayazhan’da ikincisi gerçekleşecek Yeniden Yerel lezzetler Gaziantep Festivali’nde eşsiz bir meze deneyimi katılımcıları bekliyor. Antepli lezzet tutkunları tarihi binanın avlusunda 14.00-18:00 saatleri arasında onlarca çeşit meze ve kebabı tadarken ünlü şeflerle tanışma ve sohbet etme fırsatını da yakalayacak.

Festivalde 70 ve 80’ler canlı DJ performansı ve İncesaz ezgileri misafirlere meze ve müzik keyfini birlikte yaşatacak. Bayazhan restoran bölümünde ise eş zamanlı olarak üstad Mehmet Başkaya, Zafer Oylan ve seyahat yazarı Bahar Akıncı ile Çilingir Sofraları muhabbeti gerçekleşecek. Hazer Amani’den zeytin piyazı, Pınar Taşdemir’den lebeniye, Deniz Temel’den yarpuzlu çağla ezmeli kuzu kavurma, Tuğba Yazıcı’dan ciğer kavurmalı baklava ve Bayazhan’ın mutfağından asma yaprağında yağlı köfte, soğanlı nar ekşili lahmacun, simit kebabı, ciğer kebap, şekerli börek Bayazhan Avlu’da sunulacak bazı lezzetler. Meze, müzik ve muhabbetin birlikte yaşanacağı festivale katılım için biletler Bayazhan’dan temin ediliyor.

Akşam ise Bayazhan Meyhane’de ve Restoran’da ünlü şeflerin mezeleri ve festivale özel hazırlanan mezeler ile Yeniden Yerel Lezzetler menüsü sunuluyor. Geceye üstadlar Mehmet Başkaya, Zafer Oylan ve Bahar Akıncı’nın mini söyleşisi ve canlı müzik eşlik ediyor olacak. Katılım için Bayazhan’a rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gaziantep’in eşsiz lezzetlerini deneyimlemek için Yeniden Yerel Lezzetler Gaziantep lezzet tutkunlarını bekliyor.