Farklı konseptiyle sıcak, samimi ve lezzetli bir ortam yaratan Take a Seat, yeme – içme alanındaki renkli yapısı kadar enerjik ve dinamik çizgisiyle de ezber bozuyor. 

 

g

“Ne yesek?” diye yola çıkanların İstanbul’da yeni bir yaşam alanı var: Take a Seat! Mekân, Akmerkez’in “food court” katında hizmet vermeye başladı. Lezzetli menüleri ve farklı konularda düzenlediği workshop’lar ise Take a Seat’in alışılmış bir alışveriş merkezi restoranı olmadığının kanıtı. Take a Seat; Chet, Filozofi, Meal Tray, Village, Papa Forni, Fine Kids ve Take Me Home ile yedi farklı konsepti bünyesinde barındırıyor.
Merak uyandıran tasarımıyla Chet, Take a Seat’teki diğer bölümlerden farklı olarak masaya servis hizmeti veren tek restoran. Alkollü ve alkolsüz içeceklerle değişik coğrafyalara ait tatlara ev sahipliği yapan Chet, kaliteli bir akşam geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olacak gibi görünüyor.
Altı yaşından itibaren çocukların iyi beslenme ve sağlıklı yaşam dünyasına adım atmasını misyon olarak belirleyen Fine Kids, sağlıklı ve lezzetli menüleri, eğitici workshop’ları ve anne-babaların çocukları için düzenlemek isteyeceği partileriyle ön plana çıkıyor.  “Proper Coffee” (Nitelikli Kahve) sloganını benimseyen Filozofi, yeni nesil lezzetli kahve çeşitlerini kahve tutkunlarıyla buluşturuyor. Siz de yemek öncesi veya sonrası kahveden vazgeçemeyenlerdenseniz, Filozofi’nin rahat atmosferinde beğendiğiniz kahveyi yudumlarken günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
Meal Tray ise hızlı ve sağlıklı beslenmeyi tercih edenlere hitap ediyor. “Good Food in 90 Seconds” sloganını benimseyen mekân, buharda basınçla pişirme teknolojisini kullanarak, 90 saniyede hazırladığı ekolojik tabaklarla yeme-içme dünyasında fark yaratıyor.  Farklı sos ve taze filizlerle salata çeşitlerine canlılık katan Village, detoks meyve ve sebze sularıyla misafirlerine wellness dünyasının kapılarını aralıyor.
Take a Seat içinde yer alan mekânlardan bir diğeri de Papa Forni. Mekân katkısız ekşi mayayla hazırladıkları pizza ve baget ekmeği çeşitlerinin yanı sıra quiche ve diğer hamur işi seçenekleriyle de göz dolduruyor. Ayrıca isterseniz damak zevkinize göre kendi sandviçinizi de hazırlayabiliyorsunuz.  Take a Seat’te zamanı dar olan ziyaretçiler de unutulmamış. Papa Forni, Village ve Meal Tray bünyesinde günlük olarak sunulan ürünlerin paketlenmiş halleri, Take Me Home raflarından temin edilebiliyor. Bu sayede gurme ve butik lezzetleri, evinizde de deneme imkânına kavuşuyorsunuz.
Sedef Tengizman, Cengiz Tavukçuoğlu ve Ayhan Cöner’in ortaklığıyla kurulan Take a Seat, haftanın yedi günü, saat 08.00’den akşam 22.00’ye kadar, Chet ise saat 12.00’den 02.00’ye kadar hizmet veriyor. Take a Seat’te alkol eşliğinde iki kişinin yiyeceği yemek ise ortalama 90 TL civarı…

Akmerkez AVM Kültür Mah. Nispetiye Cad.
No: 56, Etiler
0553 055 1050
08.00 – 01.00