Arabesk müziğin efsane şarkılarından oluşan canlı performans ile…
Geçen yaz başlattığı “Tematik Gece” serisinde her ay bir yönetmeni ağırlıyan Fil’m Hafızası, yönetmenle bir kısa film seçkisi hazırlıyor ve sevilen müziklerle etkinliği renklendiriyor. Fil’m Hafızası; filmlerde hayat bulan, replikleri fil hafızasıyla hatırlayan ve hak ettiği değeri görmemiş bağımsız yapıtlara hayat vermeyi amaç edinmiş gönüllülerin oluşturduğu sosyal sinema platformudur. Farklı türlerden ödüllü kısa filmleri İstanbul’un alternatif mekanlarında gösteren Fil’m Hafızası, sinemaseverlerin birlikte sosyalleşebilecekleri ortamlar yaratmayı başardı.

PROGRAM
20:30 Kapı Açılış
21:00 Kısa Film Gösterimi (1. Bölüm)
Musa
Buzkashi Boys
21:50 Yarışma – Movie Karaoke
22:10 On Dakika Ara
22:20 Kısa Film Gösterimi (2. Bölüm)
Yaşamın Merkezi
Dilan Bozyel’in Kısa Filmi
23:00 Konser – Dolapdere Big Gang
00:00 Kapanış

KISA FİLM SEÇKİSİ
Musa (2012)
Serhat Karaaslan / Türkiye / 18′
Kah üst geçitlerde kah otobüs duraklarının vapur iskelerinin berisinde rastladığımız bir el uzaklığındaki korsan filmcilerden biridir Musa. Bir gün hayatına bir yönetmen girer ve onu sonu gelmez bir arayışa iter.

Buzkashi Boys (2012)
Sam French / Afganistan / 30′
Ne savaşın bıraktığı izler, ne de fakirlik onların hayallerine engel olabilirdi. Afganistan’ın milli sporu Buzkaşi’ye meraklı iki çocuğun arkadaşlığını konu alan samimi ve duygu yüklü bir hikaye.

Yaşam Merkezi (2013)
Ömer Günüvar / Türkiye / 20′
Yaşamın bir paket gibi her gün yeniden üretildiği ve meta gibi satıldığı bu yerde, o “yaşam”ı yaratan ve fakat üniformasıyla görünmez kılınan Veysel’in örtük yaşamı…