Akilah Azra Kohen’in üç romandan oluşan serisinin ilk iki kitabı “Fİ” ve “Çİ” raflarda yerini aldı ve üçüncü roman “Pİ” yolda.

Bir psikolog, bir balerine duyduğu tutkulu aşktan ötürü hem kendini hem onun benliğini paramparça ederken, hayatları da altüst olur. Bu parçalanma, kelebek etkisiyle başka insanların hayatlarını da yerle bir eder. Çünkü Akilah’ın dünyasında her şey birbiriyle bağlıdır. Deneyimden korkmadan hayat yolculuğuna devam etme cesareti gösteren her birey er geç bunun farkına varır. İnsanların hedefleri ne olursa olsun, varılabilecek olan öncelikle farkındalıktır!

Güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu dünyada, kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösteren tohumlara adanan bu nehir romanın ilki Fİ’de, çılgınca bir aşkın ekseninde, türlü manipülasyonlar, seks tutkusu, aldatma ve aldanmaların yol açtığı kaos hem benlikleri hem ilişkileri paramparça eder. Onlar farkında olmasalar da, hayat kabuklarını çatlatmıştır.
Çi’de herkes yolunu ayırır. Kimi bir arayış içinde, kimi kaybolup gitmektedir. Oysa hakikat şudur ki, gerçek bilgi insana acıyla dolar ve çatlayan tohumlar acıyla kıvranırken bilgi dolmaktadır. Sarsıntıların ardından kendine gelmeye çalışan insanlar, öncelikle kendilerinden uzakta olduklarını fark etmişlerdir. Şimdi başka başka yollarda kendilerini bulmak için yapayalnız yürüyeceklerdir.
Bir solukta okunan iki romandan sonra, karakterlerin zorlu yollarda yapayalnız yolculukları nereye varacak? Üçüncü roman Pİ merakla bekleniyor…