Sıkça rastlayacağımız deri detayları ile dolu sezona Elif Domaniç söyleşimiz ile sıkı bir giriş yaptık.

fetis-2

 

 

Elif Domaniç, Arman Barın ve Nazlı Bozdağ’ın güçlerini birleştirmesinden doğan Flesh’e “hoş geldin” demeye gittik geçenlerde.  Kürkler Barın’dan, şehirli deri Bozdağ’dan, iddialı ve fantezi deri tasarımlar ise Domaniç’ten soruluyor. Beğendiğiniz bir tasarımı kendi kıyafetinize eklettirebiliyor, ilave ufak dokunuşlar yaptırabiliyorsunuz Flesh’te. Eh biz de hazır gitmişken Elif Domaniç’i yakaladık ve Flesh’in ayrıntılarını sorduk.

Marmara Üniversitesi’nde Moda Tasarımı okumuş kendisi. Mezun olmadan kendini iş hayıtının içine atmış ve dergilerde çalışmaya başlamış. Geçmişten gelen bu çalışkanlığı içine işlemiş olacak ki Domaniç’in günlerin hızına yetişmekte zorlanmıyor. “Bir günüm Zeytinburnu’nda ya da Gedikpaşa’da malzeme ararken geçebiliyor başka bir gün atölyeye kapanıp çalışıyorum. Boş zamanlarımda evde öğlene kadar yatıp akşama kadar film ya da dizi izlediğim de oluyor.”

DOMANİÇ = DERİ TASARIMLAR

Elif Domaniç eşittir deri tasarımlar diyebiliriz. “Neden sadece deri?” diye soruduğumuz da “Kimyamız tutuyor. İpek ya da şifon ne kadar romantik ve naifse deri de bir o kadar sert ve sağlam. Bence ben de biraz öyleyim” diyor Domaniç. Söz koleksiyonuna geldiğinde en favori parçalarının Pauline ve Angelica ismini verdiği iki modelin olduğunu anlatıyor: “Sadece kulağa seksi geldiğini düşündüğüm için bu isimleri vermiştim. O iki modeli çok seviyorum çünkü hem çok sadeler hem de olması gerektiği kadar iddialılar… Kolayca gündelik hayata adapte olabiliyorlar. Ben en çok beyaz bir gömleğin içine giymeyi seviyorum. Boyun ve göğüs dekoltesini ön plana çıkarıyorlar ama bunu uslu uslu yapıyorlar.”

Domaniç’in tasarımları kendini, hem cinslerine değil de karşı cinse beğendirmek isteyen kadınlara hitap ediyor. Feminenliğin fazlasıyla ön planda olduğu tasarımları için Domaniç şunları söylüyor: “Tasarımlarımın çoğu bondage kültüründen besleniyor. En başında çıkış noktam buydu ama deri gibi pek çok tasarıma yakışan zengin bir materyali sadece fantezi iç giyim gibi kısıtlı bir alanda kullanmak istemedim. O yüzden harness’ları yaparken onları nasıl ve nerede kullanabileceklerini düşünerek tasarladım. Ayrıca harness’ların yanında tek başına da giyilebilen ve onları iç giyim olmaktan çıkaran parçalar da tasarlamaya başladım.”

 

fetis-1

BİRAZ DEĞİŞİKLİK İYİ GELMEZ Mİ?

Giyim kuşamla ilgiliyseniz muhakkak biliyorsunuzdur, Domaniç’in eski showroom’u Moda’daydı. Kendisi yeni ofisinin yeri için “Şu an Nişantaşı’nda ve olması gereken yerde. Çünkü hem alışveriş için daha fazla insan geliyor hem de moda editörlerinin çekim için ürünlere ulaşması daha kolay” diyor. Domaniç yoğun iş temposu sırasında ise arkadaşı Mey’le oluşturduğu playlist’le günün stresini üzerinden atıyor: “Soundcloud’da arkadaşım Mey’le birlikte oluşturduğumuz playlist’i dinliyorum genelde. Çok iyi bir playlist oldu”. Diyeceğimiz o ki Elif Domaniç’in yaptığı tasarımlar yatak odanızı canlandırırken diğer yandan farklı kombinlerle şehir yaşamına da adapte olabiliyor. Biraz değişiklik sizce de iyi gelmez mi?