Müziğin ritmine kapılmaya ne dersiniz? Ortaköy Feriye rıhtımında 22 Ağustos- 7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ücretsiz konser serisi başlıyor.

22 Ağustos perşembe saat 20:30’da Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen Islandman ile başlayacak konser serisi 23 Ağustos cuma akşamı Palmiyeler grubu ile devam edecek.

29 Ağustos perşembe akşamı ise Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment Feat.Tolga Zafer sahne alacak. 1 Eylül cuma günü ilk kısaçaları ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşan, tiyatro, çağdaş dans, video ve mekân odaklı işler için kompozisyonlar hazırlayan Ah! Kosmos ile saat 19:00’da devam edecek olan konser serisi 7 Eylül cumartesi akşamı akustik bir caz manouche grubu olan Flapper Swing’in performansıyla sona erecek.

Ortaköy Feriye’de gerçekleşecek konserleri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Islandman

Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen Islandman, vurmalılarda Eralp Güven, synthesizer ve gitarlarda Erdem Başer’le eserlerini sahneye taşıyor. Cosmic Chill – Electro Kraut şeklinde tanımladığı müziğini her üyesinin kendine has müzikal deneyimini ortaya koyduğu yorumuyla güçlendiren Islandman, şarkıları ve performanslarında afro beat’ten krautrock’a uzanan geniş bir müzikal aralık sunuyor. ‘Music For Dreams’ isimli ilk EP’sinin ardından, geçtiğimiz yaz aylarında ‘Ağıt’ isimli yeni EP’sini yayınlayan Islandman, doğaçlama katkılı canlı performanslarıyla da büyük beğeni topluyor. Tolga Böyük, Erdem Başer ve Eralp Güven’den oluşan Islandman, yeni albümlerinden ilk single’ını Mayıs ayında yayınladı.

Palmiyeler

Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı tarafından 2013 yılında kurulan Palmiyeler, kendileri ile aynı ismi taşıyan EP’lerini 2015 yılında yayınladı. 2016 yazında çıkardıkları ‘Senden Haber Yok’ ve ‘Karbeyaz’ single’ları ile ilk albümlerinin sinyalini veren ekip, 2017 Şubat’ında surf ve pop etrafında gezinen “II (Venus)” albümleri ile müzikseverlerle buluştu. Albüm kapak tasarımlarını ve müzik videolarını kendisi üreten Palmiyeler, görsel olarak da dikkat çekiyor.

Analog Kültür Experiment feat Tolga Zafer

Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment, Sonar Festival, Kırım Kilisesi Konserleri, Babylon, minimüzikhol ve Mecra gibi sahnelerde dinleyici ile buluştu. Kadrosu da repertuarı gibi serbest olan grupta, elektronikler ve perküsyonda Kaan Düzarat’a bu kez elektronikler ve klavyede Tolga Zafer, davulda Hakan Deniz Özdemir ve kontrbasta Eren Turgut ekleniyor.

Ah! Kosmos

İlk kısaçaları ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşan Ah! Kosmos, tiyatro, çağdaş dans, video ve mekân odaklı işler için kompozisyonlar hazırlamaya devam ederken, ilk uzunçaları ‘Bastards’ı Alman menşeli Denovali Records üzerinden yayımladı. Mabel Matiz vokalleriyle paylaştığı ‘Mavi’ teklisiyle sesini geniş kitlelere duyurdu. Son olarak Mart ayında ‘Together We Collide’ başlıklı bir kısaçalar yayınladı.

Flapper Swing

Flapper Swing’i canlı dinledin mi? Django Reinhardt ve Sydney Bechett’nin ayak izlerini takip eden grup Gypsy Swing’in en eğlenceli şarkılarını, 1920’ler ve 1930’ların parti atmosferini 2013 yazından beri İstanbul sahnelerine taşıyor. İki manouche gitar, kontrbas, saksafon ve vokalden oluşan Flapper Swing her konserde dinleyicilerini görsel ve işitsel bir şölen eşliğinde zamanda keyifli bir yolculuğa davet ediyor.