Yıllardır uzakdoğu yemeklerindeki başarısıyla kendisini kanıtlayan Sushİco’nun küçük kardeşi BunCo, fast-food’un en lezzetli üyesi Bun’ların birbirinden özgün yorumlarıyla karşılaşacağınız keyifli bir mekân.

SUSHICO’NUN KÜÇÜK KARDEŞİ

Bir süredir, SushiCo menülerine eklenen Bun seçenekleriyle yeni bir mekânın sinyallerini veren oluşum, Nişantaşı’nda açılan BunCo ile beklentilerimizi boşa çıkarmadı. Tandırdan ördeğe, uskumrudan falafele içerik olarak oldukça zengin Bun alternatiflerini kendilerine has sunumlarla ve dokunuşlarla yorumlayan BunCo, ekmek ve sos çeşitlerini de kendileri üretiyor. Tabi, mekânın menüsünde, aynı zamanda SushiCo menüsünden de tanıdığımız bazı spesifik ürünler de mevcut. BunCo’nun en çok önem verdiği konu farklı pişirme teknikleri. Mekânda seçeceğiniz ürüne göre konfi, buharda pişirme, tütsüleme ve kâğıtta pişirme gibi en uygun pişirme yöntemi kullanılıyor.

UZAKDOĞU’DAN BİR SOKAK LEZZETİ
Bun (bao), özellikle Uzakdoğu’da sıkça rastlayabileceğiniz bir sokak yemeği aslında. Nişantaşı’nın, İstanbul’daki sokak kültürünü devam ettiren lokasyonlardan biri olması nedeniyle, BunCo’nun bu semtte açılması tercih edilmiş. Mekânın ruhuna da oldukça uygun olmuş bu seçim. BunCo’nun ülke sınırları içerisindeki tek Bun dükkânı olması da diğer fast-food restoranlarından ayrılan özelliklerinden biri. Sırf bu nedenle bile gidilmeyi hak eden bir mekân olan BunCo’yu yeni lezzetlere açık olan kişilerin oldukça seveceğinden eminiz.

DAHA ÖNCE BUN’LA TANIŞMIŞ MIYDINIZ?
Birçok kültürün bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir lezzet skalası dikkatimizi çekiyor mekânda. Ekmek çeşitleri klasik ve kepekli olarak ikiye ayrılıyor. Özellikle dana tandır Bun (14 TL) ve ördek Bun (14 TL) oldukça lezzetli. Falafel Bun ise (11 TL) falafelin farklı bir yorumunu denemek isteyen vejetaryenler için doğru bir tercih olacaktır. BunCo’da hafta sonları, içerisinde sokak lezzetleri arasında en sevdiklerimizden biri olan kokoreçi barındıran coco Bun’la karşılaşabilirsiniz. Seçtiğiniz Bun’a ise ev yapımı cips ile (7 TL) eşlik etmenizi öneriyoruz. Bir kişinin, iki adet Bun ile çok rahat şekilde doyacağını da belirtelim.

Teşvikiye Mah. Osman Fahir Seden Sok. No 6, Nişantaşı, Şişli
0212 236 0100 – 0212 236 0105
11.30 – 02.00