Hani çok sevdiğiniz bir şey çabuk geçer ve biter ya, hatta rüzgâr gibi geçti derler… Benim için bu sene Karaköy Antrepo 3’te dört gün süren İstanbul Moda Haftası gerçekten rüzgar gibi geçti. Neden mi?

1

Image 1 of 6

Siz de her gün işe gidiyormuşsunuz gibi özenle giyinip kuşanıp, kahvaltı bile etmeden sevdiğiniz ve merak ettiğiniz tasarımcının defile veya sunumuna, üstelik İstanbul’un anlamsız ve gereksiz trafiğini atlattıktan sonra koşarak gidiyorsanızbunun kısa süreli de olsa bir bağımlılık olduğunu söyleyebilirim. Modayı sevmek ayrı ama içinde olmak ve yaşamak bambaşka bir duygu benim için. Türkiye’de erkek modası denince ilk akla gelen isimler Niyazi Erdoğan, Hakan Akkaya, Tolga Turan (StudioKaprol) ve Tween’dir. Birazdan hepsine tek tek koleksiyon ve sunum bazında göz atacağız ama önce dört gün boyunca neler olup bitti kulisine girelim.

Bu sene ilk defa IMG tarafından yönetilen ve Mercedes-Benz ana sponsorluğunda şahane defileler ve özel sunumlar yapıldı. Adamintown.com ekibi olarak dört gün boyunca erkek modasını defile, sunum ve sokaklarda takip ettik. En dikkatimi çeken ilk kez ünlü erkeklerin olan bitene yakın ilgi göstermesiydi. Emre Altuğ, Buğra Gülsoy, Fırat Çelik, Carlos Martin, Alişan, Tamer Yılmaz, Murat Başoğlu, Ümit Savacı, Oben Budak, Onur Baştürk, Umut Eker farklı günlerde erkek modasını takip eden isimlerden bazılarıydı.