!f’in çok sevilen gece yarısı filmleri en karanlık ve köşeli halleriyle karşımızda. Tüyleri diken diken eden, rahatsız edici, senenin en çok konuşulan korku ve gerilim filmleri, seyirciyi yeni bakış açılarına ve görme biçimlerine davet eden, adrenalin seviyesini yükselten filmler.

Alleluia

Image 1 of 5

Alleluia / Aleluya

Calvaire'in yönetmeninden çılgın, aşkın, yıkıcı ve öldürücü bir tutkunun hikayesi.
Michel için kadınları baştan çıkarmak oldukça kolaydır, hatta yaşamını idame ettirmenin bir yoludur. Bir kadını ağına düşürdüğünde ondan her istediğini kolayca alabilmektedir. İnternette tanıştığı Gloria bu kolay avlardan biri gibi gözükse de ikisinin arasındaki ilişki deliliğin sınırlarında gezinerek tenin ve güç ilişkilerinin sınandığı bir hâle bürünür. Gloria, Michel'in asıl 'iş'ini keşfettiğinde sorgulamadan kabul eder, hatta onun sadık bir yardımcısı olur. Bundan sonra masalsı ve grotesk anlatımıyla aşkın animalistik, tutkunun ve tenin ise en duygusal ve işlenmemiş hâlini odağına alan hemoglobin seviyesi yüksek bir hikayeye dönüşür. Büyüleyici, tekinsiz atmosferi ve Laurent Lucas ve Lola Dueñas'ın muazzam performanslarıyla adeta nefes alan grenli görüntüleriyle Aleluya, senenin en tedirgin edici gerilimlerinden olmaya aday! Fabrice Du Welz kült film Balayı Aşıkları'ndan yola çıkıp modern bir kara masala varıyor.

Yönetmen: FABRICE DU WELZ
Oyuncular: LAURENT LUCAS, LOLA DUEÑAS, STÉPHANE BISSOT, EDITH LE MERDY, ANNE-MARIE LOOP, HELENA NOGUERRA, PILI GROYNE, DAVID MURGIA

Gösterimler
14 Şubat 2015 23:59
Cinemaximum Fitaş Salon 1

22 Şubat 2015 21:30
Cinemaximum Fitaş Salon 1