Bu yıl “!f İstanbul birleştiriyor‘ sloganıyla yola çıkan 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programı açıklandı.

Festival, bir kez daha bağımsız sinemanın en iyilerini, yılın çok konuşulan ve bol ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

Festival 18-28 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Fitaş, Cinemaximum Nişantaşı City’s, Cinemaximum Kanyon, Cinemaximum Budak, 3-6 Mart tarihlerinde de Ankara’da Cinemaximum Armada ve İzmir’de Cinemaximum Konak Pier sinemalarında gerçekleşecek.

Bu yıl !f music partileri Babylon’da, festival etkinlikleri ise DEPO ve SALT Galata’da düzenlenecek.

‘Being John Malkovich/John Malkovich Olmak’, ‘Adaptation’, ‘Eternal Sunshine of the Spotless Mind/Sil Baştan’ gibi pek çok modern klasiğin yazarı Charlie Kaufman ile televizyon tarihinin en sıradışı animasyon serisi ‘Mary Shelley’s Frankenhole’un yaratıcısı Duke Johnson’ın birlikte çektiği ‘Anomalisa’, !f İstanbul’un açılış filmi olacak.

Festival programının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Biletler 5-7 Şubat’ta ön satışa çıkıyor

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri 5-7 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 19 – 21 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için biletix’te yüzde 10 indirimle ön satışa çıkacak. Bu yıl festival biletleri biletix’ten ve sinema gişelerinden satın alınabilecek.

İstanbul’da bilet ücretleri:

Hafta içi gündüz gösterimleri: 9 TL (19:00 öncesi tüm seanslar)
Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün: Tam: 18 TL Öğrenci: 15 TL
21:30 – 22:00 seansları: 20 TL

Ankara ve İzmir’de bilet ücretleri:

Hafta içi gündüz gösterimleri: 9 TL
Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün: Tam: 17 TL Öğrenci: 14 TL
21:30 – 22:00 seansları: 17,5 TL