Hem çok tanıdık hem alışılmışın dışında bu yeni mekânı keşfetmeye ne dersiniz?

dair-1-g

Bebek Yokuşu’ndan yukarı doğru çıktığınızda, semtin sakin ve huzurlu atmosferinde bizi karşılayan yeni bir mekân var artık: Daire 1. Lâl Dedeoğlu tarafından Ekim ayında açılan Daire 1, ilginç ve yenilikçi konseptiyle misafirlerini büyülüyor. Bir apartman dairesinin giriş katında hizmet veren Daire 1’in enteresan ismi de buradan geliyor. Dekorasyonunu Deniz Duru’nun yaptığı mekânda, gelenlerin rahat etmesi için her ayrıntı düşünülmüş. Oyun odası, toplantı odası, büyük bir yemek masasının bulunduğu salon, hem dinlenip kitap okuyabileceğiniz hem de yemek yiyebileceğiniz oturma odası ve balkondan oluşan mekân, rahat ve komün ortamıyla gelenleri hayli mutlu edecek bir yer. “Kendi evimde misafirlerimi nasıl ağırlıyorsam, Daire 1’de de bunu yapmayı amaçlıyorum” diyen Lâl Dedeoğlu, günümüz şartlarında insanların rahat edebileceği, kendini güvende hissedebileceği ve tek başına bile gelip sosyalleşebileceği bir mekân yaratarak bunu kesinlikle başarmış. Bebek’in mahalle havasını kaybetmeyen dokusu da, mekânla muhit arasındaki uyumu gözler önüne seriyor.
Daire 1’i benzerlerinden ayıran bir başka özelliği de misafirlere anahtar verilmesi! Gelenlere ev sıcaklığını ve rahatlığını hissettirmek için ortaya çıkmış bu fikir, mekân açıldığı günden beri uygulanıyor. Özellikle Lâl Dedeoğlu’nun eski mekânı Buz ve Karaköy’deki Bej’in müdavimleri, çoktan bu anahtara sahip olmuşlar. Ancak ekip, bu uygulamanın bir üyelik sistemi gibi algılanmasını kesinlikle istemiyor. Herkese kapısı açık olan Daire 1’e girmek için zili çalmanız yeterli tabii ki.
Daire 1’in keyifli ve şık ortamının yanı sıra zengin menüsü de göz dolduruyor. Ağırlıklı olarak klasikleşmiş lezzetler ve ev yemeklerinden oluşan menüdeki tüm ürünler, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden tedarik ediliyor. Ayrıca Daire 1 ekibi, menüdeki tüm yemeklerde yüzde 100 organik ürünler kullanmaya özen gösteriyor. Menülerin mevsime göre değişmesinin plânlandığı mekânda, günlük olarak farklı ev yemeklerini tatmanız mümkün. Kısacası Daire 1’in menüsünde aradığınız birçok lezzeti bir arada bulabilirsiniz.

NE YENİR? Kahvaltı için Daire 1’e geldiyseniz tamamen organik domates, zeytin, avokado, kapya biber ve Hatay çökeleğiyle hazırlanan kahvaltı çanağı (28 TL) güne zinde ve keyifli başlamak için birebir. Sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin ana yemek menüsündeki favorisi ise Panzanella salatası (28 TL). Daha doyurucu bir seçim yapmayı tercih ederseniz mevsim sebzeli kinoa ile birlikte servis edilen ızgara organik pilici (48 TL) mutlaka denemelisiniz. Tatlılardan karamelli kabak tatlısını yemeden de mekândan ayrılmayın.

Küçük Bebek Yolu No: 38, Bebek / Beşiktaş
0542 786 6395
08.00 – 21.00 (Hafta içi)
09.00 – 22.00 (Hafta sonu)