Eskiden vejetaryen olsaydınız doğru dürüst yemek mekanı bulmakta zorlanabilirdiniz, ama artık değil. Zira aralarında en iyilerini seçecek kadar bol çeşit bulunuyor. İşte İstanbul’un en iyi 5 vejetaryen mutfağı.

Sonradan vejetaryen olduysanız,  çoğu alışkanlığınızı bozmak zorunda kalıyorsunuz. Öncelikle gittiğiniz mekanlar değişiyor. Sonra evde yemek yapmaya başlıyorsunuz. Vejetaryen olmanın en büyük katkılarından biri de budur galiba: Evde yemek yapma alışkanlığı kazanmak. İster idolojik sebeblerden vejetaryen olmuş olun ister sağlıklı beslenmek için, İstanbul’da zorlanmayacağınız kesin. Zira İstanbul’da yalnızca vegan ve vejetaryen menüleri bulunan restoranların sayısı azımsanamayacak kadar çoğaldı.

ZENCEFİL

Image 1 of 7

ZENCEFİL

Taksim Kurabiye Sokak’ta bulunan Zencefil’in çok güzel bir kış bahçesi var. Mekanın dekarasyonu da güzel; sırf bu yüzden bile bağımlısı olabilirsiniz. Kışın sıcak şaraplarını, yazın limonatasını bahçesinde yudumlamak ayrı bir keyif. Mercimek köftesi ve zencefil soslu spagetti kesinlikle önereceğimiz lezzetler. Fırında ıspanak ve mücver de çok güzel. Tatlıya sıra geldiyse size çikolatalı kekini öneririz.

Kurabiye Sokak, No:8, Beyoğlu
0212 243 8234