Hayatımıza pizza kavramını ilk kez sokan ve dünyanın en çok tanınan pizza çeşidi olan margaritaların en lezzetlilerini nerede yiyebileceğinizi merak ediyorsanız doğru yazıya bakıyorsunuz.

margaritatsgaleri

Image 1 of 4

PIPA
Nişantaşı’nda Süleyman Nazif Sokak’ta açılan Pipa, İtalyan mutfağı sevenler için saklı cennet gibi. Tasarımından elemanlarına kadar her konuda üzerinde emek verildiği belli olan Pipa, sadece pizza için değil ilk randevu, kutlama gibi özel buluşmalar için de iyi bir seçenek. El yapımı gerçek Napoliten fırınından çıkan pizzaların lezzetine dair hiçbir kuşkunuz olmasın. Pizzanın dışında zengin menüsüyle de dikkat çeken Pipa’da “Nutella’lı Pizza”yı yemeden eve dönerseniz çok üzülürsünüz. Pipa’nın İstanbul’da Nişantaşı ve Ataşehir olmak üzere iki şubesi bulunuyor.
Süleyman Nazif Sok. 7/B, Nişantaşı
0212 225 74 72, Fiyatı: 32 TL

THE UPPER CRUST
Her pizza İtalya’dan gelecek değil ya, Boston’un ödüllü pizzacısı The Upper Crust Nisan 2009’dan beri ülkemizde hizmet veriyor. Mekânın en önemli özelliği, bir pizzayı iki farklı içerikle yapabiliyor olması. Yani hangisini yiyeceğine karar veremeyenlerdenseniz burada bir pizzada iki farklı lezzetin tadına varabilirsiniz. Ayrıca “bir pizza bana büyük” diyenler için dilim pizza çeşitleri de var. Özel domates sosu ve ince hamuru ile gurur duyan markanın Bebek ve Çırağan olmak üzere iki şubesi olduğunu da söyleyelim.
Çırağan Cad. No: 35; Beşiktaş
0212 227 52 27,
Fiyatı: 35 cm 19,5 TL, 45 cm 27,5 TL.

MEZZALUNA
1984 yılında Aldo Bozzi’nin Manhattan’da açtığı Mezzaluna, tüm dünyada ve Türkiye’de Floransalı mimar Roberto Magris tarafından tasarlanıyor. Ülkemizdeki ilk mağazasını 1994 yılında Nişantaşı’nda açan Mezzaluna İtalyanca “yarım ay” anlamına geliyor. İtalyan mutfağının birçok farklı yemeğini güler yüzlü servisi ve odun ateşinin lezzetiyle sunan mekânın Margarita pizzası mutlaka denenmeli. Yalnız uyaralım, Mezzaluna’da fiyatlar restoranlar arası farklı olabiliyor.
İstinye Park şubesi
0212 345 55 00, Fiyatı: 21 TL