Sabırsızlıkla beklediğimiz yaz aylarını dört duvar arasında geçirmemekte kararlıyız.

 

acikhavagal

Image 1 of 5

Haydi, alın çantanızı ve kendinizi şehrin sokaklarına bırakın. Yaz ayları evde oturup oyalanmak için oldukça kısa. “Bu vakti en verimli şekilde nasıl değerlendirebiliriz” diye düşünürken yazın tercih edilen açık hava mekânlarını mercek altına almak istedik. Bahçeli, geniş balkonlu, teraslı ya da denize nazır mekânlar ile oluşturduğumuz liste rahatlamak istediğinizde fazlasıyla işinize yaracak.

MODA ÇAY BAHÇESİ
İstanbul’da doğup büyüdüyseniz eğer, yolunuz mutlaka buraya düşmüştür. Hatta bir bardak çay ile manzaraya dalıp gitmiş bile olabilirsiniz. Bir de Kadıköylüyseniz hemen önünde yer alan parkta anılarınızın canlanması kaçınılmaz. Çoğu insanın huzur bulduğu yerlerin başında gelir Moda Çay Bahçesi. Enfes tostu, lezzetli çayına diyecek söz yoktur. Hele de yaz aylarında saat 18.00’yı gösterdi mi, hafif bir rüzgâr başlar yüzünüze doğru vurmaya. Tadına doyulmaz Moda Sahili’nin manzarası eşliğinde biraz temiz hava almanın şu günlerde size çok iyi geleceğine eminiz.

Ferit Tek Sok. No: 7, Moda
0216 337 9986

HOUSE CAFE ORTAKÖY
Tarihin kokusunu buram buram içinize çektiğiniz İstanbul’un en eski semtlerinden biridir Ortaköy. Beşiktaş Anadolu Lisesi, Çırağan Sarayı derken keyifle yürüdüğünüz yolun sonunda Ortaköy Meydanı tüm sıcaklığıyla “Merhaba!” der size. “Kumpir mi yesem waffle mı?” diye düşündüğünüzde, bu işi daha sonraya bırakıp House Cafe’nin Ortaköy şubesine uğramanızı tavsiye ediyoruz. Sizi detoks yaptırmış kadar rahatlatacak manzarası ile günü huzur içinde sonlandırabilirsiniz.

Salhane Sokak, No: 1 Ortaköy
0212 227 2699

KÜP CAFE KADIKÖY
Hem Kadıköy’ün hayhuyundan bir süreliğine uzaklaşmak hem de kavurucu sıcaklarda rahat bir nefes almak için Küp Kafe’nin Saklıbahçe’si tam aradığınız yer. Bu mekâna balık pazarının samimiyeti ve bahçesinin sıcaklığı da eklenince mest olmanız işten bile değil. Menüyü elinize aldığınızda fark edeceksiniz ki fiyatlar da gayet hesaplı. Buraya gittiğinizde köri soslu tavuklu salatasını denemeden dönmeyin. Yediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sok. No: 47 Balıkçılar Çarşısı
0216 347 8694

LA MANCHA
Kuruçeşme’nin havası, suyu farklıdır. Bir yanda hareketli gece kulüpleri diğer yanda Boğaz’a karşı sakince çayınızı kahvenizi içebileceğiniz mekânlar… La Mancha ışıklarla bezenmiş Boğaz Köprüsü manzarası, masanızda İtalyan lezzetleri ve dillere destan olmuş barıyla azımsanmayacak bir müdavim kitlesine sahip. “Banana Smoothie” isimli özel kokteyl ise mekânın medar-ı iftiharlarından.

Kuruçeşme Mah. Muallim Naci Cad. No: 107
0212 257 1144