Emel Kurhan’ın Belki Yarın / Maybe Tomorrow isimli arasergisi 16 Ekim – 1 Kasım 2014’te Tankut Aykut evsahipliğinde Vesaire atölye mekanında.


En gürültüsüz ve güzel kokulu temas, bir çiçeğin el değiştirmesinde yaşanıyor. Rengarenk ve capcanlı buketler, ya da bazen tek bir taze gonca. Kutlama, rica, anımsayış, umut, başlangıç, bazen de bir son. Boynu bükük demetler, solgun filizler.

Emel Kurhan’ın Belki Yarın / Maybe Tomorrow arasergisi, Vesaire atölye mekanında ve Tankut Aykut evsahipliğinde 16 Ekim – 1 Kasım, 2014 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Nişantaşı’nın nev-i şahsına münhasır çiçekçi dükkanı Vesaire’nin huzur dolu atölye mekanı, Kurhan’ın yeni serisinin ilk evsahibi oluyor.

Kurhan, serisinde çiçek veren eller resmediyor. İnsanlar arası ilişkilerin muhtemelen en eski seremonilerinden çiçek ikramının çeşitli veçhelerini temsil eden çizim, resim, nakış ve etaminleriyle Kurhan, çiçek alıp verme ritüelinde ifade bulan çeşitli jestlerin özünü yakalıyor.

Hem güncel sanat hem de moda takipçilerinin yakından tanıdığı Kurhan, Mayıs 2013’teki Fantastik sergisinden sonra eserlerini ilk kez izleyicilerle buluşturuyor. Yeni serisinde daha sade, daha öz ve daha narin bir dille kendisini ifade eden Kurhan, eserlerindeki malzeme çeşitliliği ve zanaatçı uslübu sayesinde, hafızamızın derinliklerinde kış uykusuna yatmış pek çok
çiçek alıp verme hatırasını canlandırıyor; güçlü imgelerle zihnimizdeki koku ve temas kristallerini harekete geçiriyor.