Yeni yılı karşılayacak olmak bize heyecan verse de, aklımızı bir de sevdiklerimize ne hediye alabileceğimiz kurcalıyor. Bu telaşa son vermek ve en doğru seçimi yapabilmek için editörlerimiz yardımınıza yetişiyor. İşte sizin için en iddialı ve yaratıcı hediye önerileri…

Gizem Aysel- Marie Claire Maison Online Editör

Accoustibox Colorful Life Kırmızı Hoparlör

Yorucu bir gün sonrasında, şehrin stresinden kaçmanın, ruhumu müzik ile arındırmanın yolunu, yılbaşı ruhunu yansıtan, şık kırmızı detayları ile beni cezbeden renkli hoparlörde buldum. Böylece en sevdiğim şarkıları özgürce ve en kaliteli şekilde dinleyebiliyorum.

Zara Home// White Jasmine Silindir Mum

Oda kokusu, tütsü ve mum seçerken, tercihimi çoğu zaman hafif aromalı, çiçek kokularından yana kullanıyorum. İçerisinde yasemin çiçeği, inci çiçeği ve salatalık aroması olan bu mum odamda en çok sevdiğim ve kullandığım dekoratif objelerden biri.

Wohha – STardust // Seramik Saksı • Vazo

Toprağın form almış ve sırlanmış özgün halini seviyorum. Aldığım çeşitli seramik objelerin içine sevdiğim bitkileri ekerek yaşam alanımda yer vermeye özen gösteriyorum. Yaptığım seramik objelerin yanına koyarak kullandığım bu modern vazo en sevdiğim objelerin başında geliyor, içerisindeki bitki ile odama sakin bir atmosfer kattığını düşünüyorum. Doğru objeyi, doğru yere koyduğunuz zaman yaşam alanınıza yaydığı büyüyü hissedebiliyorsunuz.

Vite Studio // Vi.6 Duvar Aksesuarı

Duvarların, içerisindeki yaşamı en açık şekilde sergileyen alanlar olduğunu ve duvara asılan her aksesuarın odanın ruhuna bir gönderme yaptığına inanıyorum. Bu el işi, pirinç duvar aksesuarı ile odama bir parça bohem dokunuş katabildim ve odamın eksik kalan kısmını şık bir dekoratif obje ile tamamlamış oldum.

Lunapark Shop – Buf Seramik// Frida Koleksiyonu

Renkli evi, sıra dışı tabloları, eşsiz takıları ve kıyafetleri ile hayatın her alanında insanlar için en büyük ilham kaynağı olduğunu düşündüğüm Frida Kahlo’nun, tasarım konusunda da sıra dışı, özgürlük vurgusu yapan, renkli özgünlük anlayışı ile dekorasyonu beslediğini düşünüyorum. Frida’nın ruhunu yansıtan Frida koleksiyonundan seçtiğim Frida desenli tabak ve daha önce satın aldığım fincanı ile birlikte favorilerim arasında yer alıyor.

Julen Tunç- Marie Claire Maison Dekorasyon Editörü

Doğal malzemelerin ve yumuşak formların sizi kendine çeken masalsı bir dünyası olduğuna inananlardansanız nefes alan “an”ları hediye etmenin kişisel yollarından biri de ahşap, deri ve camdan vazgeçmemek. Özgün el işçiliğinin değerini kutsadığımız şu günlerde nostaljik ve yalın çizgileri ile çok yönlü ve işlevsel tasarımların zamanı!


Antrepo marka Yer’yüzü I Su servis tabağı, Souq Dükkan


Erdem Akan tasarımı Moon ayna, Nude


Bilge Nur Saltık tasarımı Uniqka marka posta zarfı, Pomstore


Cam çay demliği, WMF

Hüma Babal Kaya- Psychologies Güzellik Editörü

BENEFIT Cosmetics- Road Trip To Gorgeous Makyaj Seti

Benim için en uygun hediye alternatifi Benefit’in yılbaşına özel çıkarttığı yeni yıl setleri. Sevdiklerimin kendilerini şımartması ve daha iyi hissetmesi benim için önemli, bunun için de güvendiğim ve bizzat deneyimlediğim ürünleri paylaşmayı seviyorum ve “daha iyi bir ben” dendiğinde aklıma ilk olarak Benefit markası geliyor. Genellikle Benefit’in ikonik ürünlerinin mini boylarından oluşan bu setler, pek çok farklı ürünü deneyerek yeni alternatiflere göz kırpmayı sağlıyor.

Bioderma Nude Touch

Güneşin zararlı etkilerinden yaz-kış cildimizi korumak, güzellik için yapmamız gereken ilk ve en önemli şey. Sevdiklerimin de bu alışkanlığı kazanmaları için yeni yıl hediyesi olarak çok sevdiğim alternatiflerden biri Bioderma Nude Touch renkli güneş kremi. İncecik, sıvı formu sayesinde yok gibi duruyor, renk eşitsizliklerini çok iyi gideriyor ve asla parlama yapmıyor. Kendi günlük rutinimin de asla değişmeyen ürünlerinden birisi.

Giorgio Armani Si

Yeni yıl hediyesi dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri parfüm. Zaman zaman ben de klasikten şaşmıyorum, kim mis gibi kokan bir hediyeyle mutlu olmaz ki? Benim favori kokum Giorgio Armani Si. Tek bir fıs bile bir kadının kendini daha özgüvenli, daha güzel ve daha mutlu hissetmesine yetebiliyor.

Mac Kiss of Stars Ruj

Yılbaşında kırmızı ruj olmazsa olmaz. Ruj dendiğinde aklıma ilk gelen marka Mac, yıllardır markanın rujlarını severek kullanıyorum. Yeni yıla özel hazırlanan koleksiyonun ışıltılı kırmızıları ve ambalajları bence yeni yıl ruhunu şahane yansıtıyor. Ve açıkçası böylesi güzel bir kırmızı rujla mutlu olmayacak bir kadın tanımıyorum.

Umut Doğan Yıldız- Editör

Xiaomi, Redmi Airdots Tws Bluetooth Basic 5.0 Kulaklık Mİ AİRDOTS TWS

Fiyat performans oranı yüksek olan bu kulaklık, ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Şarj ünitesiyle beraber taşıdığınızda Airpods’tan çok daha hafif olduğunu da belirtmeliyim.

Philips, Erkek Bakım Seti

Philip’in en duyarlı ve çok yönlü düzelticisi ile kişisel tarzınızı kusursuzlaştırabilirsiniz. Kaliteli 14 farklı başlık, kişisel tarzınızı baştan ayağa yaratmanıza imkan tanıyor. Çift kesimli bıçaklar ve kaymayı önleyici kauçuk tutma yeri de maksimum hassasiyet sağlıyor.

Yamaha YS125 Motosiklet

YS125, zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Sürüş pozisyonunun rahatlığını da söylememde fayda var.