Durex’ten 1 aralik dünya aids günü için sosyal medyada çok konuşulan, çarpici kampanya!


Sıra dışı kampanyalarıyla ses getiren işlere imza atan Durex, Dünya AIDS günü için hazırladığı ilanı ve sosyal medyadaki tweetleriyle prezervatifin sadece doğum kontrol için değil, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için de önemli bir araç olduğunu çarpıcı bir yolla hatırlattı.

Durex’in Twitter hesabının hack’lenmesi fikrinden yola çıkan kampanya, sosyal medyanın en çok konuşulan ve beğenilen işlerinden biri oldu.

“Kim Twitter şifresini Durex123 yapar ki”, yazılı tweet sayısız RT alırken, devamında atılan yaratıcı tweetlerle ilgi çekmeye devam edildi. Ve yapılan tüm paylaşımlarda kullanılan görseller üzerine AIDS gününün sembolü ‘kurdele’ gizlendi. Akşama doğru atılan “Bir gün korunmadık, başımıza neler geldi”  tweet’i  ile de olayın aslında basit bir hack’lenme olayı olmadığı; markanın AIDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanın  önemine dikkat çekmek amaçlı yaptığı bir sosyal sorumluluk kampanyasının parçası olduğu ortaya çıktı.

Dünya’nın 1 numaralı prezervatif markası Durex, sosyal sorumluluk kapsamında tüketicilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Durex önümüzdeki günlerde yeni fikirlerle şaşırtmaya devam edecek.