downtowngalFestival alanları: Karaköy, Tünel Meydan, Galata Kuledibi, Milk Gallery & Design Store, indigo, Deform Müzik Plak Dükkanı ve daha fazlası…

Dowtown Festival, sosyal ve kültürel hayatın öncü şehir yaşamlarını, kültürel bir köprü olarak kabul gören İstanbul’da, 4 gün boyunca şehir merkezinin farklı alanlarına yayılan çeşitli, katılımcı sanat ve elektronik müzik içerikli etkinlikleriyle sunacak bir şehir festivali.

Downtown Festival, konsept olarak seçeceği şehirden katılacak dj’ler, gruplar ve urban culture sanatçıları ile iç ve dış alanlarda gündüz ve gece sürecek çeşitli performanslar ve etkinlikler ile gerçekleşecek. Kültürel üretkenliğe katkısı ve sosyal yaşamıyla öncü olan şehirlerin başında gelen Berlin, Dowtown Festival’ın ilk şehir konsepti.

Berlin’in en başarılı elektronik müzik plak şirketlerinden Exploited Records ve Suol Records showcase’leri Downtown Festival’ın müzik içeriğini oluşturacak. 6 elektronik müzik projesi; Adana Twins, Chopstick & Johnjon Live, Daniel Bortz, Kyodai Live, Meggy ve Shir Khan performanslarıyla oluşacak showcase’ler 18 ve 19 Nisan geceleri indigo’da gerçekleşecek.

Downtown Festival’in sanat içeriği; Berlin merkezli artist kolektifi Klub7 sanatçılarının küratörlüğünde, yerli sanatçıların da katılımıyla, Milk Gallery & Design Store, indigo, Mama Shelter, Deform Plak Dükkanı’nda yapılacak ürün, iç mekan boyama ve atölyelerin yanı sıra İstiklal Caddesi Tünel Meydanı, Karaköy gibi açık hava alanlarda halkın da katılımıyla gerçekleşecek çizim, yer ve duvar boyama etkinliklerinden oluşuyor.