Bütün yaz bekledik ama hasret bitiyor. Dondurma mevsimi açıldı. Sorbeler, gelatolar veya maraş usulü… Tercihiniz ne olursa olsun, bu yazıda mutlaka damak zevkinize uygun bir seçenek bulacaksınız.

Girandola-3

Girandola

GIRANDOLA
Dondurmanın en makbul olanı İtalyan usulü yapılandır. Arnavutköy Girandola İstanbul’da İtalyan dondurmasının simge isimlerinden biri. Girandola’nın zengin ve sıra dışı bir menüsü var. Özellikle çikolata tutkunuysanız Oreo’lu ve Nutella’lı dondurmalarını mutlaka denemelisiniz. Farklı bir lezzet arıyorsanız bebe bisküvili dondurmaları külaha oldukça yakışıyor. Taze olarak mevsimlik meyvelerden yapılan lezzetler içerisinde çilekli ve şeftalili dondurmalar da tadılması gerekenlerden. Öyle ki dondurmayı yerken meyve parçacıkları ağzınıza gelecek. Ekşi tatları sevenler için limonlu ve mojitolu dondurma en doğru tercih olacaktır. Bunun dışında kendi yorumları olan Coppa Forza Turca ise bambaşka bir lezzet. Kaymaklı dondurma, ceviz, badem, kuru kayısı, muz dilimleri, krem şanti ve bal ile servis edilen Coppa Forza Turca, sizin de hoşunuza gidecek.

Arnavutköy Mah. Arnavutköy Bebek Cad. No: 109, Beşiktaş
0212 265 2629

CREMERIA MILANO
Dondurmanın iyi olduğunu tadına bakmadan nasıl anlarsınız? Tabii ki önünde oluşan kuyruktan! Cremeria Milano da bu nitelikteki dondurmacılardan biri. Yalnız hemen uyaralım, seçim yapmakta zorlanırsanız şaşırmayın. Denemeye bitter çikolatalı dondurmayla başlayabilirsiniz. Ancak bizim favorimiz Bignolata… Vanilya, nutella ve kurabiye ile yapılan Bignolata, mekânın da en fazla satılan dondurmalarından. Frambuazlı ve çilekli dondurma da yaz sıcakları için birebir. Dondurmalı tatlıları ve kahveleri de denenmeyi hak ediyor. Mesela karamel latte’yi karamelli dondurmadan yapıyorlar. Eğer yazın daha hafif tercihlerden yanaysanız dondurmalı meyve tabağı tam size göre.

Harbiye Mah. Maçka C ad. No: 20/A Nişantaşı, Şişli
0212 296 8405

1 2 3 4