Kuala Lumpur, Melaka ve Langkawi. Buraları görmediyseniz Malezya’ya gitmiş sayılmazsınız. Malezya’yı yeni keşfedeceksiniz aşağıdakı aktiviteleri de mutlaka programınıza dâhil edin.

 

langkawigal1

Image 1 of 7

Malezya seyahatimi planlarken, ülkenin kültür ve sanatını yakından tanıyabilmek için Kuala Lumpur gibi bir kozmopolit şehri, yöresel kasaba hayatını anlamak için Melaka’yı ve tropik adalardan biri olan Langkawi’yi programıma dâhil ettim. Daha önce tropik adalara birkaç defa gitme fırsatım olmuştu ve doğrusunu söylemek gerekirse Langkawi’den fazla bir şey beklemiyordum.
Oysa Langkawi’ye vardığımızda ve tur rehberimiz adayı anlatmaya başladığında bambaşka güzelliklerle karşılaşacağımı anladım. Zira şehir tanıtım turunda, vardığımız yerler bir adadan çok kara parçasında yer alan son derece zengin turistik faaliyetler ve mucizevi türden doğayı işaret ediyordu. Langkawi görünenin aksine tam 99 irili ufaklı adadan meydana gelmiş. Bunların en büyüğü ve genelde en çok ziyaret edileni ise Pulau Langkawi. Adada dinlenip stresten arınmak isteyenler için ideal bir ortam olduğu gibi, diğer tropik destinasyonlara nazaran bolca gezip keşfetmek isteyen turistler için de sayısız aktivite bulunmakta. Bunlardan bazılarını sayacak olursam, Kilim Goforest Milli Parkı, yöresel teknelerle Mangrove turu, Hamile Bakire Gölü’nün keşfi, Langkawi Vahşi Yaşam Parkı, akvaryum ve belki de en önemlisi olan Langkawi Cable Car aktivitesi.

Yazı & Fotoğraf: Sarp Özkar