Kadıköy Yeldeğirmeni’nde varlığını sürdüren Tight Aggressive müzik, baskı ve güzel sanatlar gibi öğeleri bir araya getiriyor. Unutmadan, vegan yemekler sunduklarını da belirtelim. 

al-giy-mekan-g

Yeldeğirmeni’nin en yeni sakinlerinden olan Tight Aggressive, arkasında derin bir ideoloji barındıran ve kurulması uzun yıllar öncesine dayanan bir kolektif. Dört arkadaş, Alper Erkut, Oğuz Erman, Burak Meral ve Mutlu Oral tarafından kurulan oluşumda müzik de var, serigrafi baskı da, vegan yemekleri de…
Uzun yıllardır yerli-yabancı müzik organizasyonlarıyla uğraşan Alper ve arkadaşlarının kafasındaki fikir, aradan geçen zamanla birlikte yavaş yavaş bir kolektife dönüşmeye başlayınca, iki yıl kadar önce temelleri atılmış. Daha öncesinde de Loom Production markasıyla üretip sattıkları serigrafi tişörtleri ve el dikimi çantaları, şu anda kendi mekanlarında satışa sunuyorlar. Hepsi müzikle de yakından ilgileniyor. Hatta kendilerini ziyaret ettiğimizde, mekânın arka tarafına kurdukları müzik stüdyosunda bize mini bir konser vermeyi ihmal etmiyorlar. Zaten Tight Aggressive adında bir yer açma fikri de kendi müzikal evrimlerini bir sonraki aşamaya taşımaya karar verdiklerinde ortaya çıkmış. Şimdi ise burada genç Türk sanatçıların eserlerinin sergilendiği bir sanat galerisi, tişört ve çanta baskılarının yapıldığı bir baskı atölyesi, müzik stüdyosu ve bir vegan kafe var. Tüm bunların bir arada olmasının da bir sebebi var aslında. Bu sebebi Alper, “Biz bir kolektifiz, sanat üzerine yoğunlaşmak, kendi gelişimimizi sürdürmek ve içinde yaşadığımız kültüre katkıda bulunup daha iyiye götürmek istiyoruz” diyerek özetliyor.

1 2