Ailelerin çocuklarına yönelik spor branşları için, farklı farklı yerlere gitmesi yerine, Türkiye’de bir ilk olan ‘Muzip Spor’ adı altında sporcu yetiştirme anlayışından çok, çocukların yeteneklerine ve isteklerine göre ebeveynlere bilgilendirme programı artık Muzipo Kids’lerde başlamıştır…

Etkinliklerde yer alacak branşlar Tenis, Futbol, Voleybol, Hentbol, Basketbol, Temel Cimnastik, Atletizm, Golf, Dağcılık olarak belirlenmiştir. Muzipo Kids’lerde Muzip Spor adı altında çocukların hangi spor dalına eğilimi olduğunu anlamak için ailelerin farklı farklı ve oldukça zaman alan spor deneyimlemelerine son verecek bir program olması. Farklı branşları tek bir noktada yaşayarak çocuklarının hangi spor dalına eğilimini olduğunu anlamalarını tek bir noktada sağlayabiliyor ve buna göre çocuklar hangi spor dalına daha yatkın ise ona göre yönlendirme yapılacaktır. Muzip Spor adı altında gerçekleşecek branşlar hafta da 2 saat işlenerek her ay farklı branş ele alınacaktır. Muzip Spor yaş aralığı 5 ile 9 yaş arası olarak belirlenmiştir.

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini bilimsel bir yaklaşım ve çok yönlü aktivitelerle destekleyen bir çocuk kulübü olan Muzipo Kids, Marmara Üniversitesi’nden alanında uzman akademisyenler ve Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi iş birlikleriyle hazırlanan içeriği ve programları ile hareket etmenin önemini eğlence ve oyun ile birlikte sunuyor.