Ceylan İnsel’ in 11. kişisel resim sergisi Nişantaşı Art 212’ de,  1 Ekim – 10 Ekim tarihleri arasında yerini alıyor. “Ceylan İnsel” imzasını taşıyan resimler, sanatseverlerin karşısına bu kez “Doğa Kutsaldır” temasıyla çıkıyor!

Milano’ dan geçtiğimiz sene İstanbul’ a dönen ressam Ceylan İnsel’ in “Doğa Kutsaldır/Nature is Sacred” adını verdiği 11. kişisel resim sergisinde, doğanın kutsallığı vurgulanırken; sanatçının resimlerinde, çeşitli hayvan ve bitki figürleri de ön plana çıkarılıyor.

 

Parsons School of Design, grafik tasarım bölümü mezunu olan Ceylan İnsel’ in tüm resimlerinde görülen grafik dokunuşun izleri, sanatçının yeni sergisi için hazırladığı yağlı boya tablolarda da hissedilirken; sanatçı resimleriyle, sanat severlere “doğanın kutsallığı” nı bir kez daha hatırlatıyor.

 

Kendi adıyla yarattığı markasıyla resimlerini t-shirtlere yansıtan ve sanatın hayatımızın içinde daha çok yer almasını amaçlayan Ceylan İnsel, Art 212’ deki sergi süresince “Giyilebilir Sanat” olan t-shirtlerini bu kez doğa temalı çizimleriyle renklendirecek.