Tiyatro Keyfi topluluğunun yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali” 1 Ekimde prömiyer yapıyor. Gökhan Erarslan’ın yazdığı oyunun reji ve dramaturjisi Kemal Başar’a ait. Müzik Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı ve çevre düzeni Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı Canan Göknil. Cahide Sonku’ya sahnede Nilüfer Açıkalın hayat veriyor.

Cahide Sonku Muzikali

Kahkaha garantili, ödüllü komedi “Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış”, 3. sezonuna 18 Eylülde başlıyor. Long, Singer ve Winfield’in yazdığı, İngiltere’de West End’de 10 sezon kapalı gişe sergilenmiş oyunu dilimize Leyla Özgüler Kalender çevirdi, reji ve dramaturjisini Kemal Başar yaptı. Koreografi Alpaslan Karaduman, kostüm tasarımı ise Berna Yavuz imzasını taşıyor. Kemal Erdurak, Kerem Muslugil ve Mesut Yılmaz oynuyorlar.

Emrah Serbes’in sarsıcı öykülerinden “Öykülerden Oyunlar”ın sinema teknolojisinin olanaklarından da faydalarak yapılan rejisi ise Tayfun Dinçer’e ait. Savaş Başar’ın anısına sahneye konan eserin ışık tasarımını Yüksel Aymaz, müziği Orhan Enes Kuzu yaptı. Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyor. 22 Eylülden itibaren…