Trombon bar, sıcak ortamı, özenle oluşturulmuş menüsü ve geniş içecek seçkisiyle sizi bekliyor.

Bağdat Caddesi de giderek Avrupa yakasının yeme-içme mekânı bolluğuna yetişiyor ve İstanbul’un bu güzide noktasında her geçen gün yeni bir yer karşımıza çıkıyor. Trombon Bar, Cadde’nin şatafatlı mekânlarından biraz uzak ama yüzde 100 keyifli saatler vadediyor. Mekân lezzetli menüsü, kokteylleri, geniş bira ve şarap seçkisiyle, Anadolu yakasında oturan oturmayan herkesi memnun edeceğe benziyor.

Misafirlerinin rahat etmesini amaçlayan dekorasyon anlayışıyla Trombon, gün içinde ve akşam saatlerinde arkadaşlarıyla bir araya gelip eğlenceli vakit geçirmek isteyenleri ağırlıyor. İçerideki ahşap ağırlıklı dekorasyonuyla Trombon, arkadaş buluşmaları için birebir. Gün içinde kahve içmek için de, bilgisayarınızı kapıp kendinize bir ofis ortamı yaratmak için de Trombon’u tercih edebilirsiniz. Ayrıca belirli günlerde gerçekleşen özel temalı etkinliklerde, 70, 80 ve 90’ların unutulmaz müzikleriyle hasret giderebilirsiniz. Mekânın yaratıcısı Harun Velioğlu, hayatı boyunca Şaşkınbakkal’da yaşayan ve bu yakayı iyi bilen, uzun kurumsal kariyeri sonrasında aslında sadece yaşadığı mahallede rahat, sıcak ve samimi bir ortam yaratmayı amaçlayan bir girişimci. Bölgenin şık mekânlarından uzakta, gelenlerin kendilerini evlerinde hissedeceği bir yer açmayı amaçlayan Velioğlu, bu hayalini gerçekleştirmiş diyebiliriz.

Trombon menüsünde özel şaraplar, ithal biralar, alkollü kahveler ve soft drink’lerin yanı sıra salata, sıcak veya soğuk sandviç ve atıştırmalıklara kadar uzanan yiyecek ve içecekleri görüyoruz. Avokado, ton balığı, mozzarella-pesto, füme somon-ricotta’lı çeşitleriyle “karışık tapas” tabağı; yanında focaccia ekmeğiyle servis edilen peynir tabağı, içkinin yanında çok güzel gidiyor, bizden söylemesi. Tahmin edebileceğiniz gibi Trombon menüsünde ağır yemekler yok. Daha çok mekânın doğasına göre uyarlanmış bar yemekleri karşımıza çıkıyor. Peynir tabağındaki Fransız peynirlerine, bol malzemeli salatalara ve soğuk-sıcak sandviç çeşitlerine bakarak menünün özenle oluşturulduğunu anlayabiliyorsunuz. Ayrıca mekânda geçtiğimiz günlerde rakı-peynir tabağı ile salsa; guacamole ve erimiş cheddar soslarıyla nachos tabağı da sunulmaya başlandı.

1 2