Mücahit Sokak’ın kısa sürede müdavim ordusu yaratan mekânı Voi gençleri ve ruhu genç kalanları bekliyor!

voi-g1

ağdat Caddesi’nin renkli karmaşası herkes tarafından bilinse de, ara sokaklarının huzurunu yadsımak da olmaz. İşte o noktalardan biri olan Mücahit Sokak’ta konumlanan Voi, Karaköy mekânlarının ruhuna sahip bir Cadde’li. Turuncu- siyah sandalyeleri, minik ama keyifli dekorasyonuyla “Ben buradayım!” demeyi başarıyor. Bağdat Caddesi’nde mekân alternatifi çok olsa da genç kesime hitap eden dinamik bir mekân olmamasından yakınan Voi Cadde’nin sahibi Alican Öztürk, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi bölümü mezunu. Yani pek çok yeme-içme mekânı sahibine nazaran konu yemek oldu mu iddiasını ortaya koyuyor. Öztürk mekânı oluştururken samimiyete de önem vermiş. Zira çalışanların çoğu arkadaşı ve yakın çevresinden kişiler. Voi’nin sıcaklığından da bunu tahmin etmek pek zor değil.
Voi ağırlıklı olarak kahve ve tatlıdan yana fakat atıştırmalıklar da yok değil. Sadece yaza özel değil, dört mevsim boyunca yer alacak Fit Menü’leri ise formunu korumak isteyenler ve spor tutkunları için ideal. İçerisinde unsuz yapılan düşük kalorili tatlılardan tutun, üç-dört yumurtalı sporcu kahvaltılarına kadar uzanan geniş bir menüleri var. Öte yandan açık büfe brunch’dan yana olamasalar da kahvaltıda da iddialı olduklarını söyleyebiliriz.
Özetle Voi’nin enerjik ve genç ruhuna lezzetli atıştırmalıklar ve tatlılar da katılınca ortaya müdavimi olunacak bir mekân çıkmış. Bu kervana siz de katılmak istiyorsanız Bostancı dolmuşuna atladığınız gibi soluğu Şaşkınbakkal’da alın deriz.

1 2